Передплата 2024 ВЗ

“Хочу, щоб усі вітали одне одного словами: “Від нині, за тиждень, буде перемога нашого народу”

17 квітня — Вербна неділя

Вербна неділя — шоста й передостання неділя Великого посту, перед найстрогішим Страсним тижнем. Цьогоріч відзначимо це величне свято у час війни... Свято, що цього року випадає на 17 квітня, знаменує вхід Господній до Єрусалима.

У цей день у храмах святять гілочки верби. Здавна вважається, що освячена верба протягом року захищатиме помешкання від пожеж і паводків, а господарів осель — від бідності, хвороб і незгод. На Вербну неділю у нас “б’ють” одні одних освяченою вербою, промовляючи: “Не я б’ю — верба б’є. За тиждень — Великдень!”.

У народній медицині вербу використовують як ліки — з галузок чи листочків роблять настоянку, яка допомагає при головному болю, гарячці, шлункових хворобах, заживляє рани, зцілює домашніх тварин.

На Квітну неділю у нас заведено нести освячені галузки верби на кладовище рідним. Не пластикові квіти, а саме освячені котики. У деяких селах, повертаючись з відправи, втикають гілки у грядки на городі. Щоб врожай був великий.

Коментар для “ВЗ”

Отець Степан Цихуляк, настоятель церкви святого Миколая (Стрийський район Львівщини)

- Як відомо, віруючі після Служби вітають одне одного, торкаючись плеча освяченою лозою, зі словами: “Не я б’ю — верба б’є, від нині за тиждень — Великдень”. А я вперше буду просити вірних, щоб вітали одне одного словами: “Від нині за тиждень - перемога нашого народу”. Вірю, що до Пасхи буде перемога українського народу над російською ордою. Тільки такі думки маю у ці дні, з ними і звернуся під час казання до своїх вірян. Парафія у Демні — моя перша і єдина за 42 роки вірному її служінню. І вперше за ці довгі літа я буду звертатися до Господа з проханням про мир в Україні, перемогу нашого славного війська у цій кривавій війні. І проситиму у Матері Божої, щоб усі сини й доньки українського народу повернулися додому живими і здоровими з перемогою. І щоб Великдень зустріли зі своїми родинами!

Читайте також: Пече хліб нашим захисникам

Схожі новини