Передплата 2024 «Добра кухня»

Із Волині лось помандрував у Карпати

Сенсаційна подорож у гори стала надбанням громадськості завдяки спеціальній апаратурі

Сучасні технології дозволяють людині «підглядати» за життям фауни, що, як відомо, не схвалює втручання у своє приватне життя. Але заради вивчення таємниць живого світу ми з вами це робимо. У тому числі — з допомогою так званих фотопасток, які таємно, не порушуючи спокій і безпеку звірини, фіксують будні тварин…

Чимало таких фотопасток (прикріплених на деревах приладів, які дистанційно, в автоматичному режимі, ціло­добово фотографують рухомі об’єкти) працюють у Карпатах, на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди». Наукову програму спостереження за фауною ре­алізовано за сприяння Феде­рального міністерства охорони довкілля і природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMU), яка допомагає україн­цям втілювати Міжнародну Клі­матичну Ініціативу (ІКІ).

В об’єктив сколівських лі­сівників раніше уже потрапля­ли вовки, олені, рисі, дрібні зві­рята. А у ці дні природоохоронці були ошелешені тим, що «до знимки» став… лось.

Ця тварина побутує пере­важно на рівнинних, болотис­тих територіях, живе неподалік торфовищ. В Україні лосі упо­добали собі чагарники Поліс­ся, Волині. Але у горах цих ро­ганів досі ще не бачили. Над загадкою появи одного з них і ламають голови у «Сколівських Бескидах». Можливо, лось за­блудився. Можливо, втікав від погоні вовків, здичавілих собак і браконьєрів. А може, обрав собі новий, більш безпечний, на його думку, маршрут міграції…

Фахівці Національного при­родного парку із занепокоєн­ням розповідають, що кількість лосів в Україні різко зменши­лася — із 14 тисяч до чотирьох з половиною. Нинішнього року, на вимогу ековолонтерів, цих тварин внесли у нас до Черво­ної книги, але їх продовжують знищувати. Лосі стають жерт­вами ДТП (таке сталося кілька днів тому на Рівненщині), вони травмуються і гинуть, потра­пляючи у чуже для них індустрі­ально-урбаністичне середови­ще, де живуть і працюють люди. Кілька років тому на Львівщині одна з цих тварин померла від травм, спричинених падінням з бетонного мосту.

Будемо сподіватися, що у Карпати лось прийшов з влас­ної, невимушеної волі. Скажімо, для того, щоб набратися нових яскравих вражень…

Читайте також: «Вибачте за запізнення»

Схожі новини