Кримський тренд – жінки без бюстгальтерів. Мода чи свобода?

Кінець гламуру переріс в експерименти з білизною

Ще рік тому в розпал пандемії й локдауну кримські салони моди на окупованій території скаржились, що Fashion-індустрія півострова насилу справляється з кризою. Вони передрікали, що коронавірус прирікає Крим на неліквід, а це наближає «кінець гламуру». Свого часу кримська служба новин ForPost писала, що «Пандемія COVID-19 і наступні за нею місяці самоізоляції поставили жирний хрест на бажанні модниць і модників Криму відповідати фотознімкам з глянцевих журналів — як мінімум на найближчі кілька місяців».

Як вважав голова правління Російської асоціації експертів ринку рітейлу Андрій Карпов, тоді криза створила проблему для всіх учасників ринку: виробників, торгових організацій і споживачів. Ланцюгова реакція привела до збою поставок непродовольчих товарів, простою фабрик, закриття кордонів, магазинів і торгових центрів, а також падіння реальної платоспроможності населення. В результаті товарообіг основної маси торгових точок, особливо fashion-сегмента, наблизився до нуля. Був зірваний сезон весна-літо. Та продукція, яка була орієнтована на весну, ще не розпродана. Підприємці не встигли отримати оборотні гроші для того, щоб замовити вже наступну партію товару, орієнтованого в тому числі на осінь-зиму. Велику роль зіграло і закриття кордонів з Францією та Італією. В той час, як рітейли стали намагатися розпродати поточний товар з великими дисконтами, щоб мати можливість замовити нову продукцію, грошей у людей стало менше, і, природно, споживчий попит зменшився. Люди були готові витратити на одяг і взуття значно менше коштів, орієнтуючись на більш низькі ціни. Тоді закрилося багато магазинів моди та косметики. Здавалося, з модою було покінчено…

Однак кримські любителі обговорити нові віяння моди, сидячи на лавочках перед під’їздами, не залишились без теми. Як зазначає ForPost, «ще кілька років тому відмова від спідньої білизни вважалася поганим тоном. Однак після виходу з ковідного карантину багато жінок вирішили переглянути свій гардероб і дійшли висновку, що дихати вільними грудьми необхідно в прямому сенсі цих слів…».

Кримський півострів не став винятком. На жінок без бюстгальтерів на вулиці звернули увагу користувачі соцмереж. Вони пишуть: «Накрила хвиля ходіння без ліфчиків, з сосками, що стирчать з-під одягу. Не оминув цей тренд і Ялту. Перше питання — чого чекати в наступному році з такою тенденцією? Ходіння без трусів або з голим торсом? Друге питання — для чого ви це робите?».

Цей читач вважає, що такі вольності собі дозволяють лише дівчата вітряні, які хочуть познайомитися з такими ж легковажними хлопцями…

Але жінки їм заперечували: «У багатьох чоловіків груди більші, ніж мої. То чому вони не носять бюстгальтери, а ми повинні мучитися, терпіти свербіж і потіти в цьому знарядді жіночих тортур», — заявила одна з учасниць опитування.

Кримчанки вирішили, що «дійсно, відмова від бюстгальтерів є трендом цього сезону. Моделі на світових подіумах сміливо дефілюють, виставляючи груди на показ під прозорими блузками, а голлівудські кінодіви з'являються в такому вигляді на світських раутах. Фото з подібних заходів миттєво виявляються на інстаграм-сторінках модних блогерів».

«Таким чином ікони стилю задають вектор розвитку в індустрії моди і краси, зазначила в бесіді з ForPost московський дизайнер одягу бренду Galeroche Тетяна Ковальчук. — Люди бачать такі фото у блогерів і починають їх впроваджувати в своєму житті. Інша річ, що такі експерименти не завжди вдалі». Прихильниць «вільних грудей» стає все більше, і деякі жінки при пошитті одягу завчасно обговорюють з дизайнером пікантні деталі. Щоб, так би мовити, костюмчик сидів.

Щодо чоловіків, то прихильники моди обговорюють новий писк «кругові бороди», породжені небажанням голитися під час карантину. Їх, однак, не схвалюють і порівнюють з… унітазами. «Особа з таким „кругом“ сама на кулак напрошується», — зазначає один з користувачів соціальних мереж. А винуватцями таких експериментів з ножицями і бритвою люди вважають саме пандемію і нескінченні локдауни. Цілком може бути, що в цьому є частка правди: за даними датської компанії Copenhagen Grooming, без вільного доступу до перукарень як мінімум кожен третій чоловік почав відпускати бороду, зазначає ForPost.

Схожі новини