Передплата 2024 «Добра кухня»

Медики роблять іграшки, а власники нічних клубів шиють сукні

Як українці змінюють професії під час карантину

Карантин змусив багатьох людей змінити не лише спосіб життя, а й роботу. Дехто назавжди покинув звичну сферу діяльності й опанував навички справи, що кардинально відрізняється від попередньої. Які професії стали популярними та що змінилося на ринку праці?

Попри значне пом’якшення каран­тину, чимало українців скаржаться на відсутність роботи, незатребу­ваність професії або низьку зарплатню. 45-річний Григорій тривалий час пра­цював весільним оператором. Проблем із замовленнями та заробітком не мав. «2014 року пішов у АТО. Бувало, сидів в окопі, а до мене телефонували та запро­шували знімати весілля. Тоді трохи бен­тежив цей контраст: тут страхіття війни, а у моєму рідному місті люди влаштову­ють розкішні бенкети… Коли повернув­ся до мирного життя, попит на мої послу­ги зменшився. А з настанням карантину впав узагалі. Пішов працювати у таксі. Тут робота є завжди, хоча заробіток — неста­більний,» — розповідає пан Григорій.

Пані Оксана — лікарка-терапевтка. До пандемії працювала сімейним лі­карем. Жінка потерпає від цукрово­го діабету, має проблеми з серцем. Усвідомивши небезпеку, на яку наража­ється, вирішила піти з роботи. Зайняла­ся «генд-мейдом».

«Від початку карантину чимало лі­карів виїхали до Європи. Тож в Украї­ні — неабиякий попит на медиків. Утім, коронавірус не вщухає, тож навряд чи повернуся на роботу. Зате маю відчут­тя, що здійснилася моя дитяча мрія. Ви­готовляю сувенірні іграшки та прикраси для волосся, які продаю через Інтернет. Спочатку не думала, що матиму стільки покупців. Попит — великий, є багато по­стійних клієнтів. Робота приносить за­доволення та пристойний заробіток. За­лишається достатньо часу для сім’ї», — розповідає пані Оксана.

Представники багатьох професій оці­нили переваги віддаленої роботи та не бажають повертатися до офісу. Маркето­логиня Іванна почала працювати дистан­ційно, щойно розпочався карантин. Через пів року її скоротили. «Спочатку запаніку­вала, — зізнається 30-річна жінка. — Сама виховую 5-річну дочку, тож допомоги че­кати немає від кого. А потім виявила, що є чимало пропозицій для фрілансерів. Зна­йшла сайти з пропозиціями роботи. Те­пер маю змогу працювати за зручним для мене графіком і заробляю значно більше, ніж на офіційній роботі. Мені зручно ні від кого не залежати».

38-річна Галина мала прибутковий бізнес в індустрії розваг. «Карантин усе зруйнував! Ми не мали грошей на орен­ду, довелося звільнити працівників. Бра­кувало грошей на життя, тому закрили клуб. Протягом місяця була у депре­сії, оскільки не знала, як жити далі. Тоді згадала своє давнє хобі — пошиття одя­гу. Пошила собі сукню. Обновка вдала­ся, усі довкола робили компліменти. Те­пер шию сукні для інтернет-магазину. Роботою задоволена. І хоча прибутки не такі, як раніше, на прожиття цілком ви­стачає».

За спостереженнями українців, які шукають роботу, останнім часом на про­сторах Інтернету значно збільшилася кількість вакансій. Схоже, знайти від­далену роботу у віртуальному просто­рі простіше, ніж у звичному форматі. Досвід показує, що українці здатні знаходити вихід із найскрутнішої ситуації. Головне — бажання працювати та не боя­тися вийти із зони комфорту.

Читайте також: Новий симптом коронавірусу

Схожі новини