Гладіолуси, заввишки 1.80!

Квіти-гіганти за ціною 30 грн за штуку

Коли йду повз Галицький ринок, полюбляю помилуватися квітами. Час від часу купую там букетики лаванди. І ось мою увагу привернули гігантські гладіолуси, у людський зріст! Ще подумала: де ж таку вазу взяти для такої красуні?

Зупиняюсь. Розглядаю пелюстки. Продавець розповідає, що раніше ці квіти її родина садила на городі лише для краси. Ідею вирощувати рослини на продаж підкинули сусіди. Так їм подобалися рослини! «А я завжди казала, як таку красу можна продавати? — згадує жінка. — Але якось так сталося, що вийшла на ринок, попри те, що маю роботу, не дотичну до рослин».

«Якої висоти ваші гладіулоси-гіганти?» — запитую. «1.70−180, — каже продавчиня. — Як виростити таку красу? У першу чергу потрібно займатися цією справою з любов’ю, тоді все вдасться! Ну, і, звісно, потрібні добрива. Я використовую лише натуральні — гній. Бо цього року на землі вирощуємо квіти (у вересні приходьте за хризантемами), а наступного — картоплю й інші овочі».

На моє запитання, чи багато охочих купити такі величезні квіти, жінка відповідає так: «Дуже багато. Я й сама не очікувала».

Є покупці, які вважають гладіолуси та хризантеми «радянськими» рослинами. Їх раніше часто дарували вчителям на 1 вересня. А перевагу надають класичним трояндам. Утім, як на мене, гладіолус — диво природи! Поруч з білими і рожевими гладіолусами, є менші квітки, триколірні: білий, пудровий та колір гнилої вишні. Коштує букет 140 грн. Наступного тижня розпочинається новий навчальний рік. Попри те, що вчителі не раз закликають дарувати школам книги, а не букети, думаю, жодне свято не обійдеться без такої краси!

«Я шість років вирощувала еустому, вона схожа на троянду. Раніше цю квітку продавали лише у дорогих бутиках, — резюмує продавчиня. — Зараз нею торгують на ринках, але у зв’язку з карантином, її стали купувати рідше. Люди у першу чергу звертають увагу на продукти харчування, а потім думають про задоволення. Та за будь-яких часів на гарну квітку завжди є покупець».

Читайте також: «Троянди як діти. Їх не можна залишити» (відео)

Схожі новини