Цесарки почують чужака іноді швидше, ніж собаки
А ще вони можуть виконувати роль синоптика і «санітара картоплі»
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/435181/cesarky.jpg)
У лісника Миколи Івановича велика домашня господарка. Особливо багато він розвів птиці. До курей, гусей, індиків недавно додалися два симпатичні новосели — цесарки. Років п’ять тому вони вже жили у нього, але, як тільки стали на крило — втекли до лісу. Нині цесарки під більш пильним наглядом.
— Подобаються вони мені не тільки своїм гарним зовнішнім виглядом, — каже господар. — І не тільки тим, що сповідують колективний спосіб життя, тримаються гурту, як фазани. Ці попелясті «курочки» часом можуть підмінити сторожового собаку. Якщо до подвір’я наближається хтось чужий, дадуть про це знати здійнятим галасом іноді швидше, ніж пес…
У Миколи Івановича багато городів, для їх обробітку важливо завжди мати точний прогноз погоди. Цесарки послужать для ґазди ще й своєрідними синоптикам: вони тонко відчувають перепади атмосферного тиску і при наближенні опадів видають характерні позивні. Як правило, через дві-три години після цих гучних застережень починається дощ.
Є ще одна причина, з якої наш співрозмовник придбав собі цесарок. Йому розповіли, що улюблені ласощі цих птахів — колорадські жуки. Тож навіщо витрачати кошти на дорогі і сумнівні хімікати при догляді за крохмалистою? — ворогів картоплі знищать ось ці «термінатори». Нинішнього літа випробує їх на плантації бульби. Тож начувайтеся, «колоради»!