Яйце цесарки набагато міцніше, ніж куряче
А ще воно дієтичне, без холестерину
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/434791/cesarka1.jpg)
У селищі Шацьк Сергій Шепелюк намагався розвести цесарок. Ця птаха потрапила до нас з Африки, і у давнину її вирощували як екзотичну. Пізніше одомашнили. Цінність цесарки в її м’ясі та яйцях.
«Вони без холестерину, дієтичні. Яйця на смак подібні на перепелині, однак трохи більші. Кажуть, добре впливають на «чоловічу силу», — сміється Сергій Шепелюк.
Господар розповідає, що торік йому подарували пару цесарок. Навесні вилупилось 10 пташенят. Вирощували їх задля яєць. Про те, що на подвір’ї мають екзотичних птахів, чула вся округа, бо ті мають характерну голосну «мову».
«Але сталось не так, як гадалось. Ми сподівались, що матимемо „безперервне постачання яєць“, але з усіх птахів була лише одна самка. Несе яйця лише навесні, коли потепліє… І лише десь 20 днів: одне яйце на день, а то й через день. Перед Великоднем нам вдалося трохи назбирати, аби пофарбувати крашанки», — ділиться господар.
Яйце цесарки набагато міцніше, ніж куряче. За інформацією у спеціалізованих медіа, яйця курей витримують максимальний тиск не більше 2,5 кг, а от яйця цесарок руйнуються тільки за тиску 7,6 кг. У цьому я й сама переконалася.
На Волині у сім’ях є традиція «христосатись», або битися яйцями. Цього року я отримала лідерство, бо у кожному великодньому «турнірі» брала яйце цесарки, які мені «на пробу» дав Сергій Шепелюк.
/wz.lviv.ua/images/articles/2021/05/Cesarka2.jpg)
Чи буде далі господар розводити цесарок, наразі не знає. Хоча у догляді вони невибагливі, але є ризик, що знову все потомство буде «чоловіче»…