19 років повертався Клепетан до своєї зраненої лелечихи...
Чекають на закоханого лелеку й цієї весни
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/433070/leleka3.jpg)
Такій відданій любові позаздрити можуть навіть люди. Лелека на кличку Клепетан 19 літ поспіль прилітав із Африки у Хорватію до своєї лелечихи з перебитими крилами! Усі в очікуванні, що й цього року пара знову буде разом.
У природі білі лелеки живуть трохи більше ніж 20 років. А Малені, яку підстреленою приніс додому житель міста Бродський Варош Степан Вокіч, уже значно більше. Птаха живе у чоловіка майже пів його життя!
/wz.lviv.ua/images/articles/2021/04/leleka5.jpg)
Хорватія — популярне місце гніздування лелек. У країні вчені нарахували понад півтори тисячі гніздових пар. У деяких селах, кажуть, лелек більше, ніж людей. Свою Малену двірник Степан Вокіч знайшов під час риболовлі. Ховала дзьоб під простреленим крилом. Кривава рана, залишена браконьєрами, забарвила біле пір’я у червоне.
У чоловіка стислося серце. Він взяв лелечиху на руки й приніс додому. Виходив. Вигодував. Перезимувала у Вокіча Малена рік, другий. У вирій зі своїми родичами відлетіти не змогла і на третю осінь. Зате однієї весни до неї прибився молодий лелека.
Степан Вокіч крадькома підглядав, як гарно залицявся до пораненої лелечихи гість. Помічав, як той здалеку голосно клекотав, побачивши свою білокрилу любов. Так і назвав його — Клепетаном.
Гніздечко птахи звили на даху хатини двірника, і невдовзі чоловік став свідком народження перших лелеченят. Допомагав Малені годувати діток, бо ж вона не могла полювати. Прийшла осінь — Клепетан приєднався до ключа, що курликав у сірому небі. З ним злетіли й молоді лелеки. А Малена тужливо курликала, поки її сім’я зникала за обрієм.
Та зима для неї була особливою. Степан Вокіч бачив сум в очах лелечихи. Як міг, дарував їй своє тепло. Аби Малена не почувалася самотньою, став брати пташку до себе в будинок. Вони разом дивилися телевізор, гуляли надворі та їздили на рибалку. І так до весни. Аж поки знову над хатою Вокіча не закружляв Клепетан.
19 років лелека повертався до своєї коханої! Аби побачитися з Маленою, щоразу долав 13 тисяч кілометрів. Відстань, яку пролітав, повертаючись з Південної Африки, вдалося встановити завдяки спостереженням учених. І щоразу Степан Вокіч радів, що його Малена не втратила кохання. За ці роки у пари на світ з’явилося 66 пташенят.
Торік пара теж була разом — попри чутки про смерть, Клепетан у квітні 2020-го повернувся до Малени. Чи подолає білокрилий важку подорож цієї весни?..