До бичків – зі смачними гостинцями
Василь Медведюх зі села Нижня Вовча Старосамбірського району вже тривалий час займається тваринництвом. Зокрема, має коней, телят, 18 молочних корів. Ще ж на обійсті завжди є кілька бичків
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/426910/bychok.jpg)
Зазвичай тримає їх упродовж двох років. Протягом цього періоду вдається вигодовувати до 600−700 кг живої ваги. Найбільший бугай, пригадує, «затягнув» аж 720 кілограмів.
І нинішнього року в господаря є три молоденькі красені — помісі української чорно-рябої породи та голландських голштинів (м'ясного напряму). Отримали їх методом штучного осіменіння, який останнім часом застосовують спеціальні фахівці. Обладнання закупили іноземні інвестори у межах проєкту «CowBoyky: Український Дикий Захід», що реалізується Новоміською сільською радою спільно з ФРГО «ЗУРЦ», ОСН «Горизонт» та ЮК «Моріс Груп» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Наразі тваринам менше року (бо народилися відповідно у лютому, березні і квітні), але вже виглядають доволі поважно.
Значною мірою, це завдяки правильній годівлі. Основна складова раціону — якісне сіно, яке Медведюхи заготовляють на власному полі. Водночас у щоденне «меню» входять по чотири кілограми концентратів (але без жодних преміксів), картопля, буряки.
Незмінною вітамінною добавкою стали гарбузи, що містять каротин та інші корисні компоненти. На жаль, минулого сезону через погані погодні умови ці городні велети вродили погано. Аби не залишати чотириногих особин без улюблених смаколиків, череванів довелося закупити.
Вважається, що бугайці — неслухняні, норовливі чи навіть агресивні. Однак пан Василь такої поведінки не спостерігав. Можливо, причина в хорошому ставленні до них. Бо як сам господар, так і дружина та батько завжди підходять до стійла з гостинцями. Відтак бички здалеку впізнають своїх годувальників, відгукуються навіть на легенький посвист.
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/12/bychok_2.jpg)
Не менш важлива складова догляду — напування. Підопічні Медведюхів, як правило, не вживають води. Оскільки нещодавно у рамках уже згадуваного проєкту «CowBoyky: Український Дикий Захід» пан Василь відкрив власну сироварню, то має достатньо сироватки. Саме згадану рідину п’ють ці тварини (причому підігріту).
Зауважимо, любов до домашньої живності Василеві Зеновійовичу передалася від батька, котрий тривалий час утримував невелику ферму. Молодий господар змалку вивчав тонкощі догляду за ВРХ. Але він не стоїть на місці, а прагне вдосконалюватися.
Тож тепер вирішив поекспериментувати і на зиму запровадив для бичків вільний вигул. Відтак за сприяння закордонних партнерів поблизу стайні облаштовано навіс, під яким круторогі гуляють обгородженою територією. Ґазда прагне створити своїм підопічним найкращі умови. І не тільки в Рік Білого Бика, який на порозі.