Хто її вживає, сльози ллє, але хвороб не знає
У домашній аптечці цибуля просто незамінна
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/425628/4f77c33-tsybulia755.png)
Гідний супутник часнику — ріпчаста цибуля. Без неї ми не уявляємо майже жодної страви. Мабуть, не всі знають, що 70 г цибулі цілком задовольняють потребу організму в аскорбіновій кислоті. Саме вона необхідна нам у холодний час, коли є небезпека застудитися. Хоч цибулю слід їсти впродовж цілого року. Мінеральні солі, що містяться у ній, сприяють нормалізації водно-сольового обміну. А у домашній аптечці цибуля просто незамінна. Пропонуємо кілька народних засобів:
Якщо замерзли ноги. Не чекайте, коли почнеться застуда. Витисніть сік з цибулини, додайте до нього 1 ст. ложку лимонного соку. Помістіть суміш у скляну банку зі щільно закритою кришкою і поставте домашні ліки у холодильник. Розведіть ¼ ст. ложки цієї суміші 50 мл теплої води й приймайте такий коктейль 3−4 рази на день.
Для інгаляцій. Залийте окропом 3 ст. ложки квіток ромашки аптечної, прокип’ятіть 5−7 хв, процідіть у глибоку миску. В гарячий розчин додайте 2 ст. ложки суміші соку цибулі та лимона. Нахиліться над мискою, голову накрийте рушником. Подихайте лікувальною парою 5−7 хвилин.
За гіпертонії та атеросклерозу. Додайте до 100 г соку цибулі 2−3 ст. ложки меду і 1 ст. ложку лимонного соку. Помістіть суміш у скляний посуд з міцно підігнаною кришкою і поставте в холодильник. Вживайте по 1 ч. ложці з ½ склянки теплої води або чаю 2−3 рази на день перед їдою впродовж 3−4 тижнів.
Для серця і травного тракту. Залийте подрібнену цибулину середнього розміру 70% спиртом (1:10). Настоюйте 3 доби в темному місці, процідіть і вживайте з водою по 15−30 крапель 3 рази на день перед їдою. Така витяжка прекрасно стимулює серцеву діяльність, гладку мускулатуру кишечнику і секреторну функцію залоз травного тракту.
За перших симптомів застуди. Натріть на тертці 2−3 цибулини середнього розміру. При цьому не відводьте очей і не затуляйте носа, хоч якою б неприємною ця процедура не була. Адже у цей момент виділяється велика кількість фітонцидів. Якщо зумієте вдихати аромат цибулинної кашки впродовж 7−10 хвилин, вважайте, що профілактика була ефективною.
Щоб зміцнити волосся.
- Втирайте 1−2 рази на тиждень сік цибулі або кашку в корені волосся.
- Мийте голову відваром цибулиння (жменю на склянку води, кип’ятіть 5−7 хв). Волосся стане м’яким і шовковистим, зникне лупа.
Маска для шкіри. Позбутися дрібних зморщок допоможе мазь, зроблена за стародавнім рецептом. Візьміть у рівних пропорціях натерту цибулину, мед, віск і сік білої лілії. Потримайте суміш у глиняній посудині на водяній бані 15−20 хвилин і накладіть на обличчя тонким шаром перед сном.
Валентина Миколів для газети «Добре здоров’я»