Квіти з мила довго не в’януть
квіти з мила гарна альтернатива живим рослинам
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/425322/mylo.jpg)
Жителька села Жиричів Ратнівського району Марія Коваль складає букети та різноманітні композиції… з мила.
-Усе почалося навесні, коли одержала в подарунок мило ручної роботи у формі сердечка. Воно настільки сподобалося, що сама почала переглядати в Інтернеті майстер-класи про миловаріння, — розповідає пані Марія.
Свої перші витвори — букетик та набір інструментів — виготовила братові на день народження. Відтоді не покидає справи. Уже й знайшлися замовники.
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/12/1.jpg)
Як виявилося, згадані квіти — гарна альтернатива живим рослинам: не в’януть і тішать приємним запахом. А набриднувши в інтер’єрі, стануть хорошим засобом гігієни.
В активі ентузіастки близько ста букетиків. Чоловікам пропонує мило у формі інструментів (викрутка, плоскогубці, молоток), піци, пивних кухлів. На Великдень виливала «мильні» крашанки, а дітям подобаються сови, ведмедики, трояндочки, жуки, сонечка…
Матеріали молода жінка замовляє через Інтернет. До розтопленої основи додає різні парфумовані ароматизатори (медової дині, кавуна, липового цвіту, вересу, магнолії, лаванди, жасмину, ванільно-фруктові). Також використовує ефірні олії, що вирізняються лікувальними властивостями (обліпихи, оливок, виноградних кісточок тощо), експериментує з фоновими відтінками.
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/12/2.jpg)
Праця приносить аматорці справжнє задоволення. Тож не дивно, що часто засиджується над нею до ночі.
Спочатку Марія Коваль складала мильні букети у звичайні пластикові горщики, потім почала власноруч робити гіпсові ємкості (заливала в форми, затирала, фарбувала та лакувала).
Більшої оригінальності і гармонійності додає декорування мішковиною, різноманітне оздоблення.
Леся Грінчук для газети «Добрий господар»