«Хочу, як тато, грати на скрипці»
Бетховенську стипендію Фонд Міхаеля Стріхаржа присудив учневі Львівської спеціалізованої музичної школи ім. Соломії Крушельницької Остапові Щудлу
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/423589/image6483441.jpg)
Німецький фонд Міхаеля Стріхаржа (відомий діяч культури львівського походження), Michael Stricharz Foundation Dall’Arco Hamburg, нагородив ювілейною Бетховенською стипендією у розмірі 6 тисяч гривень лауреата 18-го конкурсу Фонду Міхаеля Стріхаржа для молодих виконавців — учня Львівської спеціалізованої музичної школи ім. Соломії Крушельницької Остапа Щудла.
Уже не вперше всесвітньо відомий скрипаль, професор Гамбурзької академії музики, який жив і навчався у Львові, приїжджає до міста Лева, щоб підтримати обдарованих дітей. А для цього заснував Фонд імені Міхаеля Стріхаржа і щороку проводить конкурси, на яких особисто обирає тих, кому вручає іменні стипендії і медалі. Цьогоріч таким щасливчиком став Остап Щудло.
— Це вже друга нагорода від Фонду Міхаеля Стріхаржа, — розповів журналістові «ВЗ» батько Остапа — Орест Щудло. — Торік Остап брав участь у конкурсі Фонду Міхаеля Стріхаржа, де взяв призове місце, а цьогоріч нашого сина відзначили ще й за старання, бо домігшись такого успіху, не залишив роботу після першого конкурсу. І Фонд прийняв рішення про вручення Остапові стипендії у розмірі 6 тисяч гривень.
— Що дає учневі отримання стипендії від Міхаеля Стріхаржа?
— Це дуже престижно у світі музики, коли професор такого високого рівня нагороджує іменною стипендією. Дитину помітили, що дуже важливо у досягненні майбутніх висот. Це безперечний стимул. Окрім того, 6 тисяч гривень для дитини, яка ще не заробляє власних коштів, доволі значна сума. Наш молодший син, який також вчиться грати на скрипці у цій школі, бере приклад зі старшого брата. До речі, я також випускник цієї школи, закінчив консерваторію і аспірантуру.
— Остап сам захотів вчитися у музичній школі чи це була ваша ідея?
— Коли настав час обирати, в яку школу віддати дитину, я не розглядав музичну школу, бо не з книжок знав, яка це важка праця. Однак син сам вирішив: «Хочу, як тато, грати на скрипці». За тиждень до вступу до школи ми почали займатися.
— За дев’ять років навчання в Остапа не було бажання закинути ту скрипку кудись далеко?
— За дев’ять років не було жодного випадку, щоб Остап зневірився у тому, чим займається. Ніколи не казав — не хочу, не буду, не можу. Найбільше, що його у житті цікавить, це скрипка.