«Російська мова потрібна не студентам, а політикам-реваншистам»
Вивчити українську іноземцям не важко. Це доводить приклад нігерійця Нжокі Келлі
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/420930/kelli.jpg)
Українське суспільство зворохобив черговий намір народних депутатів (членів президентської фракції і представників проросійської фракції «ОПЗЖ») «трішки підправити» закон про вищу освіту. А саме дозволити іноземним студентам та особам без громадянства, крім державної й англійської, вчитися «іншими світовими мовами». А якщо без словесного макіяжу — здобувати знання російською мовою. Після жорсткої критики демократичної опозиції законопроєкт не здобув підтримки — набрав лише 210 голосів «за».
Але щоб пропхати його будь-яким чином, документ скерували на повторне перше читання. За те, щоб узаконити російську в аудиторіях для іноземців, голосували чимало нардепів-галичан, які, здавалося, мали б розуміти, який умисел криється за такою ініціативою. Підтримали проімперський законопроєкт «слуги народу» львів’яни Ірина Верещук, Святослав Юраш, Юрій Камельчук…
Агітатори російськолобістської ініціативи висували такий аргумент: в Україну щороку приїжджають вчитися до 60 тисяч іноземців, і за це держава отримує чималі валютні надходження до свого бюджету. Багатьом із цих іноземців (насамперед — із республік колишнього СРСР) начебто здобувати знання легше російською мовою. Бо українська буцімто надто складна. На думку захисників «общепонятного», якщо опції з використанням російської у студентських аудиторіях не буде, суттєво зменшиться притік іноземців, а відтак — зміліє державна каса…
Та чи у грошах річ?
Інтернет-спільнота «Мова об’єднує» у своїй заяві назвала згаданий законопроєкт «відверто реваншистським».
Активіст із захисту української мови та співкоординатор громадського руху «Простір свободи» Тарас Шамайда каже, що лобісти проросійського законопроєкту поширюють відверту неправду про буцімто бажання самих іноземних абітурієнтів навчатися російською. «Насправді цього року 9 із 10 іноземців вступили в наші виші з-за меж колишнього СРСР, і ніяка російська мова їм не потрібна, — каже пан Тарас. — Решта 10% - азербайджанці, туркмени тощо — так само можуть навчатися українською або англійською. Російська мова потрібна не студентам, а політикам, які не хочуть, щоб Україна була самодостатньою європейською державою».
Минулого тижня було ще кілька хитрих спроб вмонтувати російську мову у систему української освіти. Такі завуальовані пропозиції надходили від нардепів прокремлівської орієнтації Бужанського, Німченка, Волошина. Вони пропонували записати, що мовою освітнього процесу в українських вишах, за рішенням місцевих органів, може бути не тільки державна, а й «регіональна» або «мова нацменшин». Більше того, пропхати російську у систему вітчизняного діловодства пробував рідний уряд…
Ні дня без атаки на державну мову в Україні!
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/09/kelli-2.jpg)
Як добре було б народним депутатам із команди президента перед тим, як приступати до роботи у парламенті, поспілкуватися з нігерійцем Нжокі Келлі. Іноземцем, який, на відміну від багатьох доморощених «слуг», любить свою другу батьківщину непоказною любов’ю…