«Видно, не вистачало їм лампочки у голові...»
Зловмисники вкрали світильники з могили воїна Тараса Матвіїва, який для жидачівців був Світлом...
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/419183/409d0526-0ee3-493a-918b-e51dcccf9758.jpeg)
У День Незалежності, під час багатотисячного Маршу захисників України, вулицями Києва люди несли, передаючи одне одному, портрет 31-річного офіцера- журналіста із Галичини Тараса Матвіїва, який 10 липня від російської міни загинув на Донбасі. Так вшановували пам’ять молодого українського патріота, який і словом, і зброєю боронив рідну землю. А у ніч перед головним святом нашої держави якісь нелюди вчинили акт вандалізму на могилі Тараса у його рідному Жидачеві — вкрали з неї ліхтарики-свічки, які живилися енергією сонця…
Згорьованій матері Героя України, педагогу Валентині Матвіїв, яка 24 серпня прийшла на цвинтар відвідати свого сина, наруга завдала нового болю. Каже, від побаченого у неї опустилися руки. На вандалів у поліцію не скаржилася. Бо справа не в матеріальних збитках (хоча для крадіїв ці світильники, мабуть, велика нажива), а у моральному ударі, який нічим не пом’якшиш, не компенсуєш. І у моральному падінні цвинтарних «заробітчан». На своїй сторінці у соцмережах мати Тараса написала: «Доки серед нас будуть такі морально ниці людці — мабуть, зарано говорити про націю. Даруйте… Якщо серед нас живуть, ходять, спілкуються такі от НЕлюди — втрачаєш віру в людей».
Обурення і біль матері загиблого воїна розділили сотні українців, для яких пам’ять про героїв — свята. Наталя Піпаш намагається розрадити згорьовану жінку: «Не ображайтесь, матінко! Це дурні люди вкрали, видно, не вистачало їм лампочки в голові…»
Знайти тих, кому бракує «лампочки у голові», зобов’язана поліція, хоч і не отримала заяви про злочин — про факт наруги над могилою воїна знає вже вся країна.
Випускник факультету журналістики Франкового вишу Тарас Матвіїв працював у багатьох ЗМІ державницького спрямування. Брав участь у Революції Гідності, розшукував тих, хто безвісти зник під час подій на Майдані. На Жидачівщині боровся проти незаконних вирубок лісу, підпільних гральних закладів. Навчав військової справи юних земляків, які готові були боронити державу. У 2015 році добровольцем пішов на фронт. Після закінчення курсів лідерства у Національній академії сухопутних військ став молодшим лейтенантом, служив за контрактом у 24-й окремій механізованій бригаді ім. Короля Данила. Був командиром взводу. Смертю хоробрих поліг біля села Троїцького на Луганщині. Внаслідок ворожого обстрілу завалився і загорівся бліндаж із нашими воїнами — і Тарас кинувся туди рятувати поранених побратимів. Витягнув їх у безпечне місце, надав першу допомогу. А потім за якихось два метри від нього вибухнула ще одна ворожа міна. Посіченого осколками Тараса Матвіїва живим до госпіталю не довезли…
Чому ж у людців піднялася рука на могилу такої Людини? Що-що, а вічну зневагу вони вже заробили…
Коментар для «ВЗ»
Отець-декан Василь Юрів
В осіб, які вчинили наругу над могилою, немає нічого святого. Вони далекі від Бога, від Церкви, від усього того, чим живе наша Україна. Мені дуже прикро. Нема слів.