Спочатку пішли на могилу воїна, а потім — на тенісний меморіал його пам’яті…
Полеглого героя Михайла Оприска вшанували уже другим спортивним турніром
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/509870/tenis-osnovne.jpg)
Стара, як світ, істина: людина живе, доки її пам’ятають. Воїна ЗСУ Михайла Оприска його краяни з міста Миколаєва, що над Дністром, не забудуть ніколи. Ім'я 34-річного героя, який загинув торік під Бахмутом, увічнено у меморіальному турнірі з настільного тенісу, який стартував сьогодні на його малій батьківщині.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/03/%D1%82%D0%B5%D0%BD%D1%96%D1%81.jpg)
Взимку у пам’ять про цього захисника України, який допомагав відроджувати миколаївський футбол, його друзі провели ще й змагання з мініфутболу. Думається, пройдуть й інші меморіали Михайла Оприска, адже він був універсальним спортсменом: здобував перемоги на бігових, плавальних доріжках, досягав успіхів у волейболі, баскетболі. А найперше — був достойним громадянином своєї країни.
Від нього струмував позитив…
— Ми разом з Михайлом займалися настільним тенісом у світлої пам’яті тренера Михайла Регуша, ще торік разом зі своїм другом грали за команду «Патріот-М», — розповів кореспондентові «Високого Замку» молодший товариш Михайла Оприска, кандидат у майстри спорту, секретар змагань Богдан Чайковський. -У ЗСУ він пішов за власним бажанням, хоча його цілком могли «списати» за станом здоров’я: на футболі заробив травму ноги, на тенісі пошкодив руку. Але він навіть не хотів слухати про якусь відстрочку. Казав: піду воювати за свою державу, щоб потім на мене пальцями не показували, що я ховався…
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/03/%D1%82%D0%B5%D0%BD%D1%96%D1%812.jpg)
Михайло був справжнім патріотом України. Ще зовсім юним разом зі своїм татом поїхав на «помаранчевий» Майдан, а потім з перших днів був і на Революції Гідності. Був дуже хоробрим. Ніколи не здавався, ішов до поставленої мети до кінця. І не тільки у спорті.
Чи не найбільше Михайло любив настільний теніс. Цей вид розвиває спритність, швидку реакцію, зір, логіку. У тенісі треба швидко думати, передбачати кроки наперед. Думаю, все це ставало у пригоді Михайлові і на фронті…
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/03/ntysc.jpg)
Воїна ЗСУ Михайла Оприска занесено у літопис вітчизняного тенісу. Під час навчання в Аграрному університеті він виступав за освітянську збірну України, був бронзовим призером міжнародного турніру у Молдові. Із 2019-го по 2021 рік виступав у серії турнірів WIN CUP.
Розповідаючи про силу характеру цього воїна-спортсмена інший його близький друг Тарас Гуменецький згадує:
— Під час одного тенісного поєдинку гра у Михайла ніяк не складалася. А тут ще хтось з його близьких на трибунах кілька разів дорікнув йому за це. Михайло спересердя жбурнув ракетку на землю, вона розкололася. А потім миттєво опанував себе. Підняв розтрощену ракетку, склеїв її - і довів партію до перемоги…
Теплими словами відгукується про полеглого героя і Андрій Регуш:
— Михайло був серцем, мотором команди будь-якого виду спорту, де виступав. Від нього завжди струмував позитив. Це був улюбленець публіки. Умів підтримати, добре слово сказати іншим, розвеселити. А ще — понад усе любив справедливість.
Юрій Колос із Рогатина приїхав на тенісний турнір до Миколаєва разом із семирічним сином Марком. Але найперше вони зайшли на місцевий цвинтар і засвітили лампадку на могилі героя. Про Михайла у пана Юрія найтепліші спогади:
— Ми часто зустрічалися з ним на тренувальних зборах, грали в одній команді. Дуже хорошою людиною був цей хлопець. Поговорити по душах, порадитися, поділитися чимось — це все про нього. Чесний був у всьому — і в спорті, і в житті. Його вчинками керувала доброта.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/03/%D1%82%D0%B5%D0%BD%D1%96%D1%816.jpg)
Віддадуть шану і дорослі, і діти
На тенісний турнір пам’яті Михайла Оприска, який організував місцевий відділ освіти, а патронує віцепрезидент федерації настільного тенісу Львівської області Олесь Допілко, у суботу з'їхалися вихованці ДЮСШ зі Львова, Дрогобича, Сколього, Рогатина, Миколаєва, Пустомитів. Відкрили Меморіал священник Богдан Огоновський (його парафіянином колись був Михайло), міський голова Миколаєва Андрій Щебель, керівник громадської організації «Патріот-М» Олег Старовецький, директор Миколаївської ДЮСШ Роман Чень. Меценати змагань (відділ молоді і спорту Миколаївської міськради, громадська організація «Патріот-М») подбали про кубки, медалі, вимпели, грамоти, солодощі для дітей.
А у неділю, 31 березня, ракетки візьмуть до рук дорослі чоловіки і жінки у різних категоріях: 18−39, 40−59, 60 років і старші. Серед учасників будуть кандидати у майстри Володимир Плішило, Андрій Регуш. Окремо виступатимуть аматори, друзі Михайла Оприска, які хочуть зіграти у теніс у пам’ять про нього. Попри свою завантаженість на роботі прийде на ці змагання ровесник Михайла, його друг від дитинства Олег Фацієвич, який працює у пенітенціарній системі. З роботи він відпросився заздалегідь.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/03/%D1%82%D0%B5%D0%BD%D1%96%D1%813.jpg)
До слова, судитимуть поєдинки старших діти, це для них стане доброю професійною практикою. Про престиж цього турніру свідчить і той факт, що він буде рейтинговим: у переможців змагань зростуть особисті коефіцієнти…