«Миття рук не допоможе. Треба буде й ноги мити»
Для доброго настрою серед коронавірусного карантину публікуємо гумореску Анатолія Архаріва
Мура все це, всі ці коронавіруси. Провокація проти нестандартно мислячих інтелігентних людей. Це все ЦРУ і ФСБ придумали за допомогою китайців. Щоб у нас свободу слова закрити через закритий маскою рот. Ось я, інтелігентна людина, холостяк у третьому поколінні, а ще мій кореш Колян, слюсар-сантехнік-самоучка з жеку та Вітьок — сусід по будинку. Всі ми твердо переконані — мура це і обман населення. Нас не проведеш! Особливо Вітька. Він у нас і розумний, і допитливий. Може перебувати відразу у двох місцях. Зараз, наприклад, перебуває удома і у державному розшуку. Він відразу сказав: «Провокація! Бо коли я рік тому у масці хотів у банку грошенят віджати, мене мало не пов’язали. І мій портрет у масці по всіх стендах у поліції розвісили. Тому я по-любому в масці у місто не вийду. Бо впізнають. А без маски — ось я, файне інтелігентне обличчя, з елементами чесності. А зараз біля банку всі у масках, всі на одне обличчя. Як у лазні».
Ми з Коляном теж масок майже не одягаємо. Вони у нас одноразові, але багаторазового користування.
А того, що зараз відбувається, не розуміємо. Коли влада говорить, що все погано, не розуміємо. Коли каже, що все добре, теж не розуміємо. Тому ми, троє типових гуманітаріїв, думати йдемо подалі від влади. За гаражі. Там у нас типу офіс. Ми так його і назвали — офіс простих питань і простих рішень. Як це? Ось приклад. Просте питання: випити треба? Просте рішення: треба! Випили. Прислухались до себе. Стало краще! Значно краще! Отож є сенс у такому офісі? Є!
Сидимо, диспут ведемо.
Колян: «Мінздрав говорить, що алкоголь від вірусу не допомагає».
Вітьок: «Ну, вони не завжди не праві. Мінздрав сказав, що маску під час їди знімати не можна, особливо пенсіонерам. Ось просте рішення забезпечення харчуванням. Особливо пенсіонерів».
Випили.
Колян: «Один депутат порадив, якщо до вас прийшли гості, то чай треба наливати до самого верху. Тоді гості не зможуть у чай цукор покласти. Просте рішення лікування діабету. І як тільки колишній міністр від медицини до цього не допер?».
Я: «Дурний твій депутат! Бо молодий ще і зелений. Ну, третій тост — за жінок».
Вітьок: «Тоді я скажу. По суті. Мене ось без маски у трамвай не пускали. Я хусточкою прикрився, проскочив, сиджу. А бабка якась: «Звільни місце!». Я їй: «Ага! Зараз! Ти, бабка, хто? Ти звичайна громадянка — раз. Жінка — два. В Україні кожна жінка може постояти за себе у громадському транспорті. Тож бабка до моєї зупинки стояла, думала…».
Колян: «Сиджу я у парку на лавочці, обійнявшись з пляшкою пивасику, поруч, на іншій лавочці, парочка сидить. У масках. Як там у них, у людей, зараз модно. І той пацан так брутально поводиться, наїжджає… Каже: «Гуля, відкрий носик». А та, відчуваючи, мабуть, небезпеку, каже: «Ні». Той далі наїжджає. Каже: «Благаю, будь ласка, відкрий носик. А вона: «Ні! Тільки після весілля!».
Я: «А я вам більше скажу. Нехай знають правду-матку на самій горі. Нехай знають думку простого українця на самоізоляції. Я почав помічати, що апатія якась у мене, сонливість, робити все лінь, душа до роботи не лежить… Випити вже зранку хочеться. Що це?».
Вітьок: «Це вже вчені з’ясували. Це в тобі антитіла у достатній кількості виробилися. Тобто ти вилікувався і зараз вже здорова людина. І тепер можеш бути донором для інших. І незабаром вся Україна одужає».
Колян: «А мені сказали тиждень на роботу не ходити. Сиджу вдома, потім дзвоню, і так, з приколом: „Коли на роботу? А то я вже більше без роботи не можу“. А сам відчуваю, є у мене ще сили, є. Можу я ще без роботи. Ще й як можу! Може, у мене теж антитіла? Хоча ні. З усіх антитіл у мене тільки жінка. Ми з нею в масках у хаті ходимо, мовчимо. А ось нещодавно розговорилися випадково, і хто б міг подумати, виявилося — прикольна чувіха! Один недолік: їсть як пташка-невеличка — третину своєї ваги за добу».
Я: «А я чув, що восени вірус мутирує. Миття рук вже не допоможе. Треба буде й ноги мити».
Колян: «Тоді краще зараз померти, щоб восени не мучитись».
Вітьок: «Ось я, якщо захворію, до лікарів звертатись не буду. А звернусь до друзів. Є у мене пара-трійка таких друзів… Якщо захворію, обійму їх, розцілую…».
Я: «Виглядає як логічне продовження реформ. І взагалі, що ж це виходить, що ми бачимо? Байдужість якась між людьми. Люди чхати одне на одного хотіли, а водночас дихнути бояться. Ми вже не протягуємо одне одному руки, не відчуваємо лікоть друга!».
Вітьок: «Бізнес кишенькових злодіїв зовсім згас…».
Я: «Так. Довго ми ще не побачимо відкритих чесних облич, не почуємо простих приємних слів, не пізнаємо дихання рідних…».