«Якби я знову міг ходити, носив би донечку на руках!»
Хлопець на візку з поліської глибинки став містером України
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/405892/2.jpg)
Володимир Склянчук із села Городне Любомльського району Волині — приклад для багатьох. Після страшної аварії він залишився прикутий до інвалідного візка. Та не впав у відчай, не нарікає на долю, а бореться за кожен новий ранок. Він намагається жити повноцінно, навіть у конкурсі краси взяв участь — і переміг!
Змалку мучила спина
Володя змалку мучився зі своєю спиною. І тепер згадує ті відчуття, коли доводилося довше постояти в одному положенні. Тоді страшенно пекло у попереку. І коли сапку до рук брав (а як у селі без городів?), теж боліло. Врешті, в медичній картці з’явилися перші діагнози: сколіоз, деформація, викривлення хребта.
Але підріс, змужнів — ніби біль став вщухати. Він закінчив у Ковелі машинобудівний технікум і рвонув на заробітки на будівництво. Тоді зовсім забував про свою спину, бо треба було заробляти гроші. Він був уже одруженим і мав маленьку донечку Мар’янку.
Невдовзі сімейне життя дало тріщину. А після розлучення сталася трагедія, яка взагалі шанс на життя залишила на волосині. Ті пасхальні дні 2015-го навічно закарбувалися у пам’яті Володиної мами. Бо тільки ж бачила його живим і здоровим. А тут чийсь дзвінок розривав свідомість: син потрапив у страшну аварію. Благала Господа про одне — аби зберіг йому життя.
У війні вижив, а в аварії загинув
А у Володі — свої спогади. Про те, як на третій день Великодня кум до своєї машини шукав запчастини. Магазини у Любомлі були зачинені, от він й попросив Володю допомоги — проїхатися разом з ним по деталі десь далі. Після цього повернули у Городне святкувати з друзями. А потім сталася аварія.
— За кермом був наш друг, який пройшов АТО, брав участь у боях під Савур-могилою. Ми всі були добре напідпитку, — зізнається чоловік. — Пальне в машині закінчилося. На Любомль не повернешся, бо там пост ДАІ, через ліс не доїдеш. От ми іншою дорогою вирішили пробиратися, через міст на Турійськ.
Згадує, як зауважив, що «Гольф» на дорозі виляє. Але водій запевнив, що все нормально. Для нього та дорога, на жаль, стала останньою — хлопець, який війну пройшов, у ній загинув.
— Я спав. Але у ту мить, коли ми «вилітали» з мосту, прокинувся, — згадує Володя Склянчук. — Сильно стис руками голову, розумів, що зараз у щось вдаримося. А потім пам’ятаю, як лежав на землі далеко від уламків машини, і мене за руки-ноги хтось взявся переносити. Я стогнав: «Болить…». Але ніхто на це не звертав уваги. Відразу стало так тепло і добре…
Як виявилося, Володя зламав шийний хребець, і рухати його не можна було категорично. Та ні на кого зла через це він не тримає.
— Пам'ятаю, якийсь лікар прийшов і каже мамі: «Він ходити не буде». Мене це збісило. Я крикнув: «Зараз встану — і ти не будеш ходити!». Але, як бачите… — говорить чоловік, показуючи на свої ноги.
Позаду давно залишилася і реанімація, і місяці реабілітації, й унікальна операція у Києві в інституті нейрохірургії, коли йому замінили роздроблений хребець на титановий і встановили чіп з дротами, що йшли до шиї (стимулятор вмикався з допомогою пульта). Та навіть це, на жаль, не поставило на ноги.
Конкурс краси у Краматорську
Хоча великий прогрес, звісно, є. Володя показує тренажери, що стоять вдома. Він із задоволенням, обпершись руками, крокує на орбітреці (робить лише кілька кроків «з підтримкою» — і тому неймовірно радіє!), виконує вправи з гантелями, може вийти з хати на милицях. Але за подвір’я, та й вдома, переважно їздить на інвалідному візку.
Розмовляємо, а хлопець між іншим розповідає, як після аварії ще й на заробітки їздив.
— У такому стані? — перепитую я.
— А що? Я тоді жив з другою жінкою. І їздив з другом у Польщу на «підсадку» в чужі машини. Нормально було. Мусив же якось крутитися, жити.
Сьогодні Володя знову мешкає у селі разом з мамою. Каже, прийняв таке рішення сам. Але не вважає себе самотнім.
Минулого року йому запропонували взяти участь у конкурсі краси «Мужність без обмежень- 2019». Він проходив у Краматорську. Володя зізнається, що не мав особливого бажання брати в ньому участь. Але обіцяли два місяці безкоштовної реабілітації. А нею горів, тому й погодився. І, як виявляється, недаремно. Бо не просто оздоровився, а й привіз з Донеччини перемогу!
Він і сьогодні з теплотою згадує час, проведений на Донеччині. І те, як з перемогою після повернення додому його вітала Мар’янка. Дитяче «люблю» — найкращі для тата ліки.
— Якби я знову міг ходити, я б носив свою донечку на руках! — замріяно каже.
Він збирає кошти, щоб ще кудись поїхати на реабілітацію. І вперто вірить: час знову ходити таки прийде!
Волинська область