Батько зі синами майструє церковні бані
Понад тридцять бань для наших святинь змайстрував тернополець Олег Фандалюк, а всього по Україні – майже пів сотні!
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/400412/kupol3.jpg)
Робить таку Божу справу разом зі своїми синами. Каже, купол — це наче образ небес, а золотий колір уособлює вічність і небесну славу.
Вислали у Комі, бо керував «Просвітою»
Рід пана Олега ведеться з Лосятина Кременецького району, що неподалік Почаєва. Його батько Лаврентій колись керував «Просвітою». За це загримів аж у Комі. «Совєти» вислали чоловіка на край світу, аби не збурював селян своїми патріотичними настроями. Повернутися додому довго не міг. У цьому краї тайги та морозів Лаврентій навчився крити бляхою хати.
Дружина їздила у Комі до коханого, аби підтримати. А звідти синочка в Лосятин привезла, Олега.
— Пізніше батько повернувся до нас, та вже довго не прожив. Він на засланні тяжко захворів, а тут помер, — з сумом згадує Олег Лаврентійович. — Але встиг навчити мене працювати з бляхою.
Чоловік розповідає, що колись шоферував, але час від часу крив людям хати. Та коли розпався Радянський Союз, з’явилася думка почати відновлювати бані на храмах. Перший купол разом з найстаршим сином Володею, який тоді ще школярем був, поставив на церкві у Росії, куди їздили на заробітки.
— Знаєте, гарно вийшло, — усміхається майстер. — Я задумався: а чого б удома це не робити?
Сини підростали, вже й менші почали долучатися до татової справи. Встановили Фандалюки баню на храмі в рідному Лосятині, тоді на інших церквах у своїй області, сусідній Волині і навіть аж на Миколаївщині! Слава про порядних майстрів із золотими руками розлетілася ген-ген!
/wz.lviv.ua/images/articles/2019/11/Kupoly2.jpg)
«Ще одна церква з наших рук вийшла»
За 28 літ поклик душі переріс у велику і благочестиву родинну справу. Пан Олег зізнається: щоразу, коли їхній новий купол маківкою впирається у небо, відчуває на серці неймовірне тепло. Тішиться: «Ще одна церква з наших рук вийшла!»
Пишається пан Олег своїми синами-соколами. У кожному — Володі, Іванові та Ігорю — бачить доброго господаря, талановитого майстра. Просить у Бога для них здоров’я і духовної опіки. Розповідає, що повсякчас відчуває поряд Господню присутність. І те, що якось старший син зловив середульшого, під яким на висоті 18 метрів провалилося риштування, називає не інакше як Божим провидінням.
І кличуть Фандалюків у міста та села, і вклоняються їм за добру роботу. Бо те, що роблять, варте не лише оцінки тут, на землі, а й на небесах.
Волинська область
Фото авторки