«Місія соцпроєкту – прищепити українцям культуру донорства»
У Львові відбувся Red Brunсh від ведучої Яніни Соколової: 150 донорів здали кров та 11 людей пожертвували волосся для перук онкохворим діточкам
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/400353/7469331423888904114292266875918602793385984n.jpg)
У місті Лева вперше відбулася соціальна акція Red Brunch, яку організувала відома телеведуча Яніна Соколова. Для Яніни це більше, ніж проєкт. Жінка успішно поборола онконедугу і на власному прикладі показує незламність сили духу. Традиційно Red Brunch відбувається у перший вівторок місяця для підтримки онкохворих дітей. Кожен охочий може долучитися до добрих справ — стати донором крові або волосся. У Львові здати кров зголосилося 150 донорів та ще одинадцять львів’ян, більшість з яких — дівчата та жінки — обстригли волосся, аби майстри зробили перуки для онкохворих дітей.
На львівський Red Brunch особисто завітали Яніна Соколова та лідер гурту «Друга ріка» рок-музикант Валерій Харчишин. Також акцію підтримало подружжя Садових — міський голова Львова Андрій Садовий та його дружина Катерина Кіт-Садова. Яніна зауважила, що за результатами чотирьох перших бранчів, які відбулися у Києві, 240 людей стали донорами крові. Небайдужі кияни врятували 720 життів. У коментарі для «ВЗ» ведуча та благодійниця зазначила, що головна місія проєкту — прищепити українцям культуру донорства. Адже це таке щастя, коли рятуєш чиєсь життя. Незабаром благодійний донорський досвід Києва та Львова переймуть інші міста України. У кулуарах Яніна особисто підтримувала тих, хто прийшов здавати кров, дякувала їм за небайдужість.
Журналіст «ВЗ» теж зробила добру справу — долучилася до соцпроєкту, здала кров. На цей крок пішла тому, що мені не байдужа тема захисту хворих дітей. У 2008 році через важку онконедугу я втратила батька. Моя сім’я тоді пережила велике горе. Розумію, як важливо у складних життєвих обставинах мати підтримку, і не лише моральну.
До здачі крові ретельно готувалася, зокрема стежила за режимом харчування. Організатори Red Brunch присилали нам у соцмережах рекомендації, яких донори мають дотримуватися за три і за день до здачі крові. Також потрібно добре виспатися, вранці — легкий сніданок. Дозволяється каша без масла, хліб, чай з печивом. Для тих, хто не встиг поснідати, організатори приготували на місці легкий перекус.
Перший етап для донора крові — зареєструватися і піти на огляд до лікаря. Не обійшлося без черг, бо охочих було чимало. Після огляду та анкетування медики дали мені добро на здачу крові. За кілька хвилин я була у спеціальній кімнаті для донорів. Забір крові триває щонайменше десять хвилин.
Відтак прямую у спеціальну перукарню, де зібралися донори волосся. Там кипить робота, майстри чаклують над зачісками дівчат. Кожна з донорок вирішила змінити імідж, з довгим волоссям прощаються «на ура». Серед донорок — 10-річна Ія Думбровська, яка навчається у Львівській академічній гімназії. «Мала волосся аж до стегон, — розповідає дівчинка журналістці „ВЗ“. — Вирішила обрізати його для благодійного проєкту, щоб дізнатися, які емоції тебе будуть переповнювати, коли комусь допомагаєш. Мені так кайфово! Коли волосся відросте, ще буду здавати його для донорства. Тепер переживаю, що скажуть однокласники. Вони мене, напевно, не впізнають».
/wz.lviv.ua/images/articles/2019/11/Red_Brunch1.jpg)
Катерина Кіт-Садова сказала «ВЗ», що про Red Brunch дізналася випадково. У вересні вона відвідала лекцію Яніни в Українському католицькому університеті. Там розговорилися з ведучою про її ініціативи, вирішили, що у місті Лева теж потрібно організувати благодійне донорство. Каже, ініціативу швидко підхопили чимало громадських і благодійних об’єднань. «Львів — перше місто після Києва, яке підтримало цю ініціативу. Сподіваємося, що будемо проводити такий Red Brunch кожного першого вівторка місяця. Просимо всіх зголошуватися, бо це дуже корисна і добра справа», — підсумувала перша леді Львова.
Фото авторки