Передплата 2025 «Добрий господар»

Один проти двох бандитів

У неробочий час сержант поліції Олег Франків затримав у рідному селі «зеків», які втекли з колонії

У минулому випуску «Високого Замку» ми розповідали про втечу двох засуджених, які відбували покарання у Миколаївській виправній колонії № 50 (с. Заклад, Львівська область). Коли газетний номер з цією інформацією уже друкували, надійшло повідомлення, що злочинців затримали. Сталося це завдяки високому професіоналізму і, без перебільшення, — героїзму водія Жидачівського райвідділу Національної поліції сержанта Олега Франківа. Під час затримання «зеків» 31-річний правоохоронець отримав ножове поранення…

Передісторія така. При згадуваній колонії є так звана дільниця соціальної реабілі­тації. Туди переводять засудже­них, які, відбувши значну частину покарання, стали на шлях виправ­лення, зарекомендували себе зразковою поведінкою. Режим тут не такий суворий, як у самій колонії. Можна без обмежень ко­ристуватися грошима, смарт­фоном, слухати музику, ходити у цивільному одязі. А ще дають можливість заробити. Два десят­ки засуджених із ВК-50, згідно із укладеними угодами, під нагля­дом пенітенціарників працювали у фермерських садах неподалік села Ілова.

У число цих «щасливчиків» потрапили 27-річний житоми­рянин Павло Дмитрук, якого засудили на 3,5 року за неза­конне виготовлення і збут нар­котиків, а також його «корєш» — 20-річний киянин Віталій Бур­товенко (5 років ув’язнення). В останнього букет злочинів дуже непривабливий: грабежі, роз­бій, зґвалтування. Коли під час чергової зміни наглядачі пере­раховували збирачів яблук, їх виявилося на двоє менше. Сум­нівів не було: втеча!

Спочатку була підозра, що Буртовенко і Дмитрук скорис­талися таксі і чкурнули до Киє­ва. Але згодом виявилося, що вони пересувалися по ближніх лісах. Бачили їх під селом Лани Перемишлянського району. А потім вони змінили маршрут, йшли на південь. Очевидно, го­лод і втома зробили своє, тож, мабуть, у пошуку їжі вийшли до села Межиріччя Жидачівського району…

Саме у цей час у своє рід­не село повертався з роботи на велосипеді працівник Жидачів­ського райвідділу поліції Олег Франків. Коли підвісним мос­том-кладкою перебирався че­рез річку Стрий, побачив двох незнайомців, за прикметами дуже схожих на тих, які були у поліцейському орієнтуванні. Подзвонив на роботу про це, а сам пішов до ймовірних злочин­ців.

— Мій чоловік представився, що є поліцейським, — розпові­дає кореспонденту «Високого Замку» дружина Олега — Тетя­на Щур, працівниця Кримі­нальної палати Львівського апеляційного суду (нині пере­буває у декретній відпустці). — Для встановлення особи Олег попросив незнайомців проїха­ти з ним у райвідділ, а ще — по­казати руки. Адже, згідно з орі­єнтуванням, на них мало бути «зеківське» татуювання, зокре­ма цифра «1999». Невідомі від­мовилися це робити. Тоді Олег спробував їх затримати. Під час боротьби одного з нападників скрутив, а інший «зек», затуляю­чи чоловікові рота, вдарив його ножем…

Дякувати Богу, вчасно при­була підмога з райвідділу, зло­чинців затримали. Свого ко­легу поліцейські відправили у Жидачівську районну лікарню, де хірург Михайлюк успішно зробив операцію. Поранення було дуже серйозним. Дяку­ючи тому, що в Олега — бога­тирська постава, лезо ножа, пройшовши між ребрами, не зачепило життєво важливих органів.

Важливий «людський» ню­анс: хоча у лікарні є все необхід­не для допомоги пораненому, працівники жидачівської полі­ції зібрали між собою кошти для підтримки колеги. Готуються преміювати колегу в обласно­му управлінні Нацполіції. «Своїх не забуваємо!» — сказав корес­понденту «ВЗ» один із правоохоронців.

У поліції сержант Олег Фран­ків працює п’ятий рік. Разом з дружиною виховують донечку Ангеліну, їй два роки і чотири мі­сяці. Коли минулої середи мама з донею йшли до сільської крам­ниці, навіть не здогадувалися, що у цей час біля річки веде по­єдинок з бандитами їхній чоло­вік і батько…

Злочинців чекає новий, зна­чно більший термін без волі. Суд додатково «впаяє» їм кілька ро­ків за втечу і за напад на праців­ника правоохоронних органів. Вочевидь, очільникам Пенітен­ціарної системи треба пере­глянути ліберальні умови «соці­альної реабілітації» у виправних колоніях — як бачимо, не всі на неї заслуговують.

Як стало відомо «ВЗ», керів­ництво обласного управління Національної поліції готує доку­менти про нагородження свого відважного працівника із Жида­чівського райвідділу поліції.

— Олег Франків зараз має звання сержанта, але незаба­ром він стане офіцером, отри­має підвищення на посаді, ма­теріальну винагороду за свій вчинок, — розповів автору цих рядків керівник цього райвід­ділу, майор поліції Василь Рі­бун.

У четвер вранці сержанта Олега Франківа провідав у реа­німації новопризначений керів­ник поліції Львівської області — полковник Василь Віконський. Дякував за мужність. Окрім ін­шого, пообіцяв суттєве підви­щення по службі.