Часник, цибуля, імбир, перець чилі…
Природні антибіотики ефективно борються з бактеріями і у випадку нескладних інфекцій ними можна замінити синтетичні препарати
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/395644/antybiotyky.jpg)
Наприкінці 1920-х років шотландський бактеріолог Александр Флемінг вирішив виростити на агаровій пластині культури стафілококу. Під час експерименту вчений виявив незвичних «поселенців» — новий вид пліснявих грибів роду пеніцилін. Вони настільки налякали своєю присутністю патогенні бактерії, що ті буквально «розбіглися» по кутах.
Відкриття стало переломним моментом в історії людства, адже тепер пацієнти із сифілісом, ускладненими інфекційними ранами, пневмонією, менінгітом тощо отримали шанс на одужання.
Не дивно, що антибактерійні препарати почали вважати панацеєю від усіх інфекційних хвороб і приймати навіть за найлегшої застуди. Однак тоді ніхто не брав до уваги, що спровокувати запальний процес може не тільки бактерія, а й вірус, а проти вірусів антибіотики — безсилі. У результаті неконтрольованого прийому цих препаратів бактерії еволюціонували, почали з’являтися нові штами, проти яких старі ліки не виявляли жодного ефекту.
Бактерії — всюдисущі. На щастя, тільки невеликий відсоток з них здатен викликати захворювання. А якщо у людини міцний імунітет, завдати їй шкоди можуть лише надзвичайно хвороботворні мікроби, та й то за умови, що організм атакує чисельна їх «армія». Гірше — із полірезистентними бактеріями. На цих «агресорів» важко знайти управу. А з дня на день може з’явитися суперінфекція, з якою не здатен буде справитися жоден існуючий на сьогодні антибіотик. Це означає загрозу пандемії, яка може забрати навіть не мільйони, а мільярди життів. Наскільки реальним є такий апокаліптичний сценарій? Чума у XIV столітті вкоротила віку 75 млн європейцям, а «іспанка», пандемія грипу у 1918−1919 рр. відправила на той світ, за різними підрахунками, від 20 до 100 млн хворих. І все тому, що не було ліків, які б врятували цих людей.
Антибіотики володіють побічною дією: порушують мікрофлору кишечнику і вагіни (у жінок), створюють підґрунтя для появи алергії, оніхомікозів (грибка нігтів) та дерматомікозів (грибка шкіри). Попри це, багато людей продовжує пити ці ліки жменями.
«Антибіотики потрібно застосовувати лише у випадку важких бактерійних захворювань. Якщо життю людини інфекція не загрожує, краще вдатися до рослинних аналогів», — каже Клаудія Ріттер, авторка бестселера «Природні антибіотики» (Claudia Ritter «Naturalne antybiotyki»).
«Не існує такого поняття, як „рослинний антибіотик“, але є рослини, які виявляють антибактеріальну дію. Так само як і їх синтетичні аналоги, вони знищують бактерії або блокують розмноження патогенів. Проте, на відміну від синтетичних препаратів, володіють ширшим спектром дії — ефективні проти вірусів, грибків і паразитів, оскільки містять специфічні речовини, покликані захищати рослину від хижаків та шкідників, а також біологічно активні речовини (органічні і мінеральні елементи, вітаміни), які зміцнюють захисні сили організму. Людство, не володіючи знаннями про бактерії та хвороби, які ті викликають, протягом тисячоліть використовували ці рослини для лікування. У Європі — цибулю та часник. В Америці — перець чилі, а у спекотних тропічних і субтропічних країнах — прянощі (для профілактики і лікування харчових отруєнь). Патогенам досі не вдалося виробити резистентність до рослинних лікарських засобів. Боротися з комплексом речовин і формувати проти них імунітет для мікроорганізмів набагато складніше, ніж виробити нечутливість лише до одного», — пояснює лікар-натуропат.
Проти яких хвороб ефективні «природні антибіотики»?
БРОНХІТ (запалення слизових оболонок бронхів)
Спочатку подразнюється слизова оболонка, потім утворюється в’язкий слиз з прозорим або білуватим секретом, який врешті-решт починає відходити. Все це супроводжується сильним кашлем (аж до болю у грудній клітці), нежитем, головним болем, ломотою у тілі та підвищеною температурою тіла. У 90% випадків бронхіт викликають віруси. У групі ризику — люди, які зазнали переохолодження, а також ті, які дихають пилюкою, є активними або пасивними курцями.
«Якщо протягом 1−2 тижнів легше не стає, навпаки, симптоми посилюються, температура не знижується або росте, мокротиння — жовтуватого або зеленуватого забарвлення (що вказує на приєднання бактерійної інфекції), помітили у ньому прожилки крові, негайно зверніться до лікаря! Особливо небезпечний бронхіт для хворих на цукровий діабет, серцеву недостатність, захворювання легень», — наголошує Клаудія Ріттер.
Як покращити свій стан?
●●якщо температура не є високою, не збивайте її;
●●дотримуйтеся ліжкового режиму;
●●багато пийте. По-перше, буде легше відходити мокротиння. По-друге, поповните запаси рідини в організмі, яку втрачаєте разом із потом.
Сироп із цибулі (сприятиме видаленню мокротиння)
Велику цибулину очистіть, наріжте кубиками, викладіть у стерильну скляну ємкість з кришкою, яка щільно закривається. Додайте 2 ст. л. рідкого меду. Банку закрийте і збовтайте. Через дві години сироп готовий.
«Дорослим слід приймати по 2 ч. л. тричі на день, дітям — по 0,5 ч. л. від 3 до 6 разів на день», — інструктує авторка «Природних антибіотиків».
ПНЕВМОНІЯ (запалення альвеол легень і легеневої тканини)
Пік захворюваності — холодна пора року. Розвивається зазвичай як ускладнення грипу. У групі ризику — маленькі діти, особи похилого віку, пацієнти з хронічними захворюваннями та ослабленим імунітетом.
Викликають пневмонію переважно бактерії (пневмококи, у маленьких дітей — гемофільна паличка). Бактерійна пневмонія проявляється головним болем, ломотою у суглобах, сильною слабкістю, болісним сухим кашлем, виділенням зеленувато-жовтого і навіть коричнюватого мокротиння, неприємним запахом із рота, болем при вдиханні та відчуттям нестачі повітря. Пневмонія вимагає лікування у стаціонарі. У людей з ослабленим імунітетом може призвести до летальних наслідків!
Як покращити свій стан?
●●дотримуйтеся ліжкового режиму;
●●багато пийте — це допоможе вивести мокротиння та збити температуру;
●●практикуйте дихальну гімнастику;
●●повноцінно харчуйтеся.
Корисний бутерброд (сприятиме швидкому одужанню)
Дрібно наріжте 2 зубчики часнику і 50 г цибулі, покладіть на скибку хліба, щедро посипте чебрецем.
ГАСТРИТ (запалення слизової оболонки шлунка)
Серед основних симптомів: спазми у животі, відчуття переповненості шлунка, нудота, болючість при натисканні на ділянку «сонячного сплетіння». «Як правило, гастрит виникає внаслідок ушкодження слизової великою кількістю шлункової кислоти, але причиною можуть бути також аутоімунні процеси, прийом деяких медикаментів, а у 80% - ураження бактерією хелікобактер пилорі. Ризики зростають з віком: у 50% інфікованих, старших 50 років, розвивається гастрит. Патоген може викликати анемію і навіть рак шлунка», — зауважує фахівець із нетрадиційної медицини.
Як покращити свій стан?
●●виключіть зі свого раціону все, що може подразнювати ніжну слизову шлунка — алкоголь, каву, нікотин; зведіть до мінімуму прийом ліків;
●●їжте часто, невеликими порціями;
●●у період загострення налягайте на слизисті супи;
●●харчуйтеся правильно — нестача поживних речовин створює сприятливі умови для розмноження бактерії;
●●знизити больові відчуття допоможе локальне прогрівання за допомогою грілки.
Заспокійливий чай для шлунка
0,5 ч. л. перетертого насіння кмину або фенхелю з’єднайте з 1 ч. л. подрібненого листя м’яти. Залийте 250−300 мл гарячої води, накрийте, дайте настоятися протягом 10 хвилин та процідіть. Випивайте на день не більше трьох горняток.