Генеральне прибирання… організму
Очищати його від токсинів і шлаків дієтологи радять мінімум чотири рази на рік. Найкраще — після свят
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/383441/detox.jpg)
Штучні консерванти і барвники, рафіноване борошно, цукри та жири тваринного походження — їжа, яка домінує у раціоні пересічних українців (особливо у період свят), «засмічує» кишечник, який є одним із органів імунної системи. Погіршують ситуацію малорухливий спосіб життя («забіги» по базару у пошуках дешевшої полядвиці не варто брати до уваги), шкідливі звички (як-от тютюнопаління), забруднене повітря та вічні стреси, які, як правило, або «запиваємо» пивом, або «заїдаємо» солодощами.
Хронічна втома, знижений імунітет, проблеми зі шкірою (сухість, почервоніння, лущення, целюліт), здуття живота, поява зайвих кілограмів, ламкість нігтів, випадіння волосся — все це вказує на те, що організм піддається атаці великої кількості токсинів. Аби його очистити, дієтологи радять налягати на їжу, збагачену харчовими волокнами (висівки, каші, вироби із житнього борошна та стручкові овочі), виключити з меню нездорові продукти, а також напої з додаванням цукру. Навіть кави та чорного чаю не рекомендують пити — тільки зелений. На його основі (а також на основі звичайної питної води) можна приготувати напої, які допоможуть ефективно очистити організм від токсинів. Пити такі напої слід перед кожним прийомом їжі. Проводити детоксикацію організму слід мінімум чотири рази на рік — найкраще після застіль або, наприклад, після того, як кинете курити (щоб очистити організм від нікотину).
За три дні перед запланованим детоксом бажано відмовитися від чорної кави, алкоголю, солодких газованих і енергетичних напоїв, виробів з білого борошна, молока, червоного м’яса, яєць та інших продуктів тваринного походження.
«Починайте готувати корисні страви — легкі супи, фруктові й овочеві смузі, легкі фруктові та овочеві салати з додаванням гарбузового і соняшникового насіння, каші з додаванням овочів та фруктів, — радять експерти польського порталу nto.pl. — Городину бажано купувати на базарі, а не у супермаркеті. Протягом дня випивайте по вісім склянок води або детоксикаційного напою. Обов’язково — одну склянку натще і одну перед сном. Налягайте на яблука. Якщо проводите детоксикацію влітку — їжте багато кавунів, огірків і помідорів».
Дотримуйтеся такої дієти протягом двох тижнів. У перші 1−3 дні — сирі, варені, тушковані або печені овочі та фрукти, фреші. На четвертий день включіть у раціон кефір, йогурт, маслянку (на вибір). З шостого можна їсти нешліфований рис та інші нерафіновані крупи, висівки. З восьмого — нежирний домашній сир. З 10-го — рибу, з 12-го — птицю.
Увага! Не можна проводити очистку вагітним жінкам! Якщо маєте хронічні захворювання — обов’язково порадьтеся з лікарем.
Будьте готові до появи побічних реакцій:
*головного болю. Це — природна реакція на стрес унаслідок відмови від цигарок, алкоголю чи кави. Аби звести ризик її появи до мінімуму, не забувайте багато пити і час від часу проводьте делікатний масаж голови;
*частих позивів до дефекації та сечовипускання. Це — наслідок споживання їжі, збагаченої великою кількістю клітковини, яка, як мітла, механічно очищає кишечник від накопичених у ньому шлаків, а також великої кількості рідини;
*надмірного газоутворення. У такий спосіб організм позбувається токсинів. Можете періодично втирати у живіт ромашкову олійку. Це допоможе зменшити здуття та знівелює неприємні запахи — незмінні супутники метеоризму;
*нудоти — так організм «опротестовує» зміни у раціоні.
Рецепти детоксикаційних напоїв
Чай з корицею (для схуднення)
«Всипте до горнятка заварку зеленого чаю. Покладіть паличку кориці або всипте ½ чайної ложки порошку та дрібку каєнського перцю. Залийте гарячою водою. Після того, як напій трохи охолоне, додайте натурального меду та свіжого лимонного соку (за смаком)», — інструктують фахівці американського порталу musely.com.
Імбирний чай (для очищення шкіри)
Всипте до горнятка заварку зеленого чаю. Додайте ½ чайної ложки порошку імбиру або тоненьку скибку кореня. Залийте гарячою водою. Коли напій трохи настоїться, покладіть 1 ст. л. натурального меду і вичавіть сік із лимона (за смаком).
Чай з куркумою (для виведення токсинів)
Заваріть горнятко зеленого чаю (разом з ½ ч. л. куркуми). Коли температура напою спаде, додайте 1 ст. л. натурального меду.
Полунична вода
На 1−2 л холодної води — ¼ горнятка полуниць (сподіваємося, ви не забули заморозити ці ягоди на зиму?), один порізаний кружальцями лимон, один порізаний грейпфрут. Якщо маєте слабке горло, краще готувати такий напій улітку.
Чай з яблучним оцтом (ранковий для очищення)
У горнятко теплої води додайте 2 ст. л. яблучного оцту, 2 ст. л. лимонного соку, 1 ст. л. натурального меду, 1 ч. л. порошку кориці, дрібку каєнського перцю. Розмішайте і випийте.
Напій від целюліту
На 1−2 л води (може бути тепла, але не гаряча!) — один великий грейпфрут (також ріжемо кружальцями), два апельсини, чверть лайма і невелика скибка кореня імбиру.