«Блаблакаром» подорожувати дешевше, ніж автобусом»
За три роки Ната Шевчук об’їздила кількадесят країн, витративши смішні кошти.
/wz.lviv.ua/images/articles/2016/02/JF0rYimsqBU.jpg)
Португалія, Іспанія, Франція, Італія, Словенія, Угорщина, Словаччина, Чехія, Німеччина, Бельгія, Нідерланди, Люксембург, Білорусь, Туреччина, Ізраїль... Це неповний список тих держав, які протягом трьох років мандрівок, поєднуваних з роботою, відвідала 27-річна львів’янка Ната Шевчук.
«Уперше поїхала за кордон три роки тому, - розповіла “ВЗ” Ната Шевчук. - Це був польський Краків. Поляки, з якими познайомилася у Львові, запросили мене погостювати у них. Задумалася над тим, як добиратися. Знайомі порадили BlaBlaCar (водії пропонують вільні місця у своєму автомобілі, а пасажири, які планують вирушити у тому ж напрямі, бронюють їх і оплачують свою частину. - Авт.). Це набагато дешевше, аніж автобуси. Подорож до Кракова в обидві сторони обійшлася мені лише у сто злотих.
Перша поїздка BlaBlaCar пройшла успішно. У Кракові не лише ознайомилася з містом, а й довідалася від знайомих про CouchSurfing (учасники безкоштовно діляться одне з одним місцем для ночівлі під час подорожей. - Авт.). Це прекрасна можливість пожити в іншому середовищі”.
/wz.lviv.ua/images/articles/2016/02/TH4fJcAPDpk.jpg)
Кауч-серфінгом Ната вперше скористалася, коли поїхала з подругою у мандрівку Краковом-Прагою-Дрезденом-Парижем. Дівчата подорожували протягом місяця. “Найяскравішим був перший досвід CouchSurfing у Кракові, - продовжила розмову мандрівниця. - Нас приймав дуже цікавий чоловік. І до сьогодні ми підтримуємо зв’язок. CouchSurfing — це можливість побачити місто очима його постійного мешканця. Жоден готель чи хостел не надасть такої можливості. Пам’ятники, музеї — це одне. Але коли розумієш, чим і як живуть люди у конкретному місті, це неймовірно. CouchSurfing змінив моє життя. Нині активно приймаю людей з різних куточків світу у своїй домівці у Львові. Вони стали мені родиною.
Коли по CouchSurfing шукаю людей, які пропонують домівку, намагаюся знайти таких, з якими у мене спільні інтереси. Я не їм м’яса. Тож мені цікаво спілкуватися з вегетаріанцями, дізнаватися нові рецепти страв на рослинній основі”.
Як Ната “міксує” численні подорожі та буденну працю? Працює у туризмі, тож поєднує роботу і відпочинок. “Чим більше подорожую, тим частіше ловлю себе на думці, що не можу зупинитися, - каже дівчина. - Подорожування — дуже хороша залежність. Жодного разу за усі мої мандрівки не виникло форс-мажорів ні з BlaBlaCar, ані з CouchSurfing чи ще у якихось ситуаціях. Ніколи в це не вірила, але воно працює — відгуки та коменти! Думаю, завдяки цьому у мене не було поганого досвіду подорожей. Водночас завжди варто перестрахуватися. Тримайте у запасі додатковий маршрут (поїздом, автобусом) та варіанти житла (готелі, хостели)”.