«Встигнемо! Проблем із спорудженням пам’ятника Шептицькому нема»

Запевняють голова Львівської ОДА Олег Синютка та замовник робіт – ЛКП «Львівавтодор».

Як і планувалося раніше, пам’ятник митрополиту Андрею Шептицькому відкриють та освятять згідно з графіком - 29 липня. Про це заявив голова Львівської ОДА Олег Синютка під час засідання організаційного комітету з питань відзначення 150-річчя від дня народження Шептицького.

Урочистості стартують у соборі Святого Юра. Там відбудеться Архієрейська Божественна літургія, яку очолить Глава Української греко-католицької церкви Блаженнійший Святослав. Після літургії - освячення пам’ятника на Святоюрській площі, а також духовно-мистецька програма біля монумента. У Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбудеться урочиста академія та прем’єра ораторії Мирослава Волинського “Я тебе кличу”.

“Ми повинні відзначити ці дні на найвищому рівні, оскільки Андрей Шептицький є особою духовною, але водночас він є постаттю світською, постаттю, яка активно долучалася до державотворення”, - сказав Олег Синютка під час засідання оргкомітету.

Група архітекторів, яка працювала над проектом пам’ятника, сказала “ВЗ”, що сам монумент готовий, він очікує монтажу. Єдиний “нюанс” - треба встигнути з облаштуванням площі та ремонтом дороги. Генпідрядник робіт — турецька фірма “Онур”.

Як запевнив “ВЗ” замовник робіт — директор ЛКП “Львів­автодор” Олег Береза, у графіки впишуться: “Встигнемо до 29 липня! Проблем із спорудженням пам’ятника Шептицькому та облаштуванням інфраструктури нема. І це при тому, що нам постійно заважають працювати громадські активісти. Не будуть будівельники їхати їм по головах тракторами... Мені “щастить” на спротив активістів: спочатку біля “Санти-Барбари”, тепер — на Святоюрській площі”.

Журналіст “ВЗ” побачила, що біля Святоюрської площі кипить робота, там усе перерито. Техніка і будівельники працюють на повну потужність. Там встановлюють бетонні блоки, завезли купи піску.

​Фото Мирона МАСЛЮКА

Схожі новини