«Нирка, яку мають пересадити Настусі, може дістатися іншому пацієнту...»
Поки родина хворої дівчинки збирала гроші на трансплантацію, операція подорожчала більш ніж удвічі...
/wz.lviv.ua/images/news/2013/03/776012a68055ee1a13663d466ac95a03.jpg)
Про нелегку долю цієї дівчинки “ВЗ” писав півроку тому.
У 9-річної Насті Стародуб зі села Хлівчани Сокальського району відмовили обидві нирки. Діагноз — “хронічне захворювання нирок V ступеня, хронічна ниркова недостатність IV ступеня”. Ось уже 10 місяців дівчинка тричі на тиждень їздить на гемодіаліз у Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр (“Чорнобильську лікарню”). Дорога туди й назад забирає три години, процедура очистки крові — чотири. Дитина змушена постійно приймати ліки, а її сім’я живе в очікуванні дзвінка з Мінська — раптом підберуть донора нирки для Настуні, а заплатити за операцію не зможуть?!
«Спочатку виставили рахунок — $ 40 тис.за операцію. Через кілька місяців повідомили, що операція коштуватиме вже $ 54 630. Подорожчали медикаменти, процедура переливання крові (з $ 3 тис. до 9 тис.), — розповідає тітка Насті Галина Ковальчук. — Кожні три місяці мусимо їздити у білоруську лікарню, здавати кров на сироватку і щоразу платимо за це по $ 500. Якщо вчасно не здати цей аналіз, знімуть з черги на донорську нирку».
Частину зібраних коштів, які пожертвували небайдужі люди, родина витратила на безконечні аналізи, УЗД, перев’язки та кардіограми. “Бракує ще $ 25 тис., а зателефонувати з Мінська можуть будь-якої миті. За десять годин повинні бути на місці, з необхідною сумою, інакше нирку віддадуть іншому пацієнту. У нас навіть машини немає, щоб Настю завезти. І літаком її туди не доправиш, бо квиток коштує $ 1000. Молюся, щоб відгукнулася людина, яка би погодилася у будь-який час дня і ночі, у свято чи у вихідний, вирушити у дорогу. За бензин заплатимо”, — запевняє пані Галина.
14 лютого Настусі вшили у руку фістулу — штучно з’єднали артерію і вену. З цього місця лікарі мають змогу брати велику кількість крові для очистки в апараті “штучна нирка” і сюди ж повертати її в очищеному від токсинів вигляді. Настя важко пережила операцію (за яку довелося заплатити $ 1200). Невідомо ще, чи ця фістула приживеться. На ручці з’явилися дві гематоми. Ситуацію погіршило й те, що дівчинці давали препарати для розрідження крові... Під час перебування у лікарні Настусі постійно кололи знеболювальне, але це мало допомагало. Зціпивши зуби, 9-річна школярка терпіла страшний біль. Лише час від часу давала волю сльозам. Зараз дівчинка почувається не краще — постійно скаче тиск, затримується рідина в організмі, дитина відмовляється від їжі та води. Гемодіаліз — процедура жорстка. З організму вимиваються кальцій, вітаміни групи В... Дитина потребує негайної пересадки нирки. Якщо пропустить процедуру гемодіалізу (а трапитися може всяке), азотисті шлаки не будуть виведені з організму, мозок почне набрякати, і маленька пацієнтка впаде у кому.
Настусі й раніше могли зробити пересадку, та з родичів ніхто не може стати донором. Мамина нирка не підходить (та й під її опікою, окрім Насті, перебувають ще троє маленьких дітей — семирічний Мишко, п’ятирічний Назарчик та 1,5-місячний Мар’янчик). Тато перехворів на хворобу Боткіна. У тітки — каміння у нирках. Бабуся та дідусь не підходять за віком (стати донором можна до 60 років).
Батько отримує мінімальну заробітну плату. Мама перебуває у відпустці з догляду за дітьми. Тітка працює бібліотекарем, тож заробляє мізер. Тільки й надія, що на чужих людей. “Та усюди, куди не зверталися, — каже пані Галина, — натикалися на глуху стіну. Писала листи президенту, прем’єр-міністру, депутатам — ніхто не відгукнувся. Азаров дав вказівку, щоб нам виділили разову допомогу — 500 гривень з обласного бюджету та 500 — з районного. І машину дали, щоб Настю на гемодіаліз возити. Допомагають такі ж бідні люди, як і ми, — хто п’ять гривень перерахує, хто десять. Буває, й шахраї телефонують, намагаються випитати ПІН-коди до карток, на які надходять кошти, паспортні дані, ідентифікаційний”.
Навіть після пересадки нирки лікарі не гарантують дівчинці повного одужання. Організм може відторгнути чужий орган. І тоді доведеться починати усе спочатку: гемодіаліз, пошук грошей, пошук донора. Щоб мінімізувати ризики, дівчинці доведеться щомісяця їздити на платні процедури у Білорусію (потім — щотри місяці)...
Якщо історія цієї дівчинки не залишила вас байдужими, перерахувати кошти на її лікування можна за такими реквізитами:
Одержувач: ПриватБанк
Найменування банку: ПриватБанк
Номер рахунку:29244825509100
МФО: 305299
ЄДРПОУ: 14360570
Призначення платежу: на лікування дочки.
Одержувач: Стародуб Павло Васильович
Номер карти одержувача:6762462057844554
Зв’язатися з тіткою Настусі пані Галиною можна телефоном: (093) 684-11-22.