«Торік тішилися, що не було вільного місця. А тепер зал буде заповнено лише наполовину»
12−15 листопада у Трускавці відбудеться ІХ кінофестиваль «Корона Карпат»
/wz.lviv.ua/images/interview/_cover/422343/karpyn.jpg)
На свято кіно, що традиційно відбувається восени у Трускавці, з нетерпінням чекають не лише організатори, а й самі кінематографісти. Адже вже 9 років поспіль курортна столиця Галичини перетворюється на маленький Голлівуд: вулицями Трускавця ходять актори і роздають автографи, проводять майстер-класи і виступають перед глядачами. Однак цьогоріч карантин вніс свої корективи… Про те, яким буде ІХ кінофестиваль «Корона Карпат», інформаційним партнером якого є газета «Високий Замок», я запитала у засновника і генерального директора заходу Олега Карпина.
— Чи не боялися під час карантину братися за організацію проведення кінофестивалю?
— Звісно, цьогорічний кінофестиваль ще донедавна стояв під знаком питання, хоча робота над відбором фільмів тривала. На даний час Львівщина — у «жовтій» зоні. Розуміємо, що є обмеження у проведенні масових заходів. Тому цьогоріч перед відкриттям у нас не буде помпезної червоної доріжки, не буде також урочистої церемонії закриття, як ми звикли робити. Не маємо права проводити заходи, на яких буде багато людей. Торік ми тішилися, що навіть у проходах не було вільного місця під час перегляду фільмів, а цього року розуміємо, що зал можемо заповнити лише наполовину… Якщо на день відкриття кінофестивалю Львівщина буде далі у «жовтій» зоні, то кінофестиваль проведемо згідно з вимогами чинного законодавства. Якщо опинимося у «помаранчевій», тоді короткий метр доведеться перенести в онлайн-перегляд, щоб зменшити кількість учасників фестивалю. Ну, а якщо буде «червона» зона, доведеться перенести на інший період, коли поліпшиться ситуація з пандемією. Це стане відомо 1 листопада.
— Не так легко знайти кошти на проведення кінофкестивалю…
— Так, нас завжди підтримує Держкіно, і цього року також виділили певну суму на проведення фестивалю. Невелику суму дав і департамент культури Львівської ОДА. Сподіваємося, що і міська рада Трускавця долучиться до цієї акції. Комерції у нашому кінофестивалі нема, бо наразі маємо лише збитки. Але ми прагнемо, щоб до Трускавця їхало якомога більше людей, щоб наше місто гриміло не лише на всю Україну, а й за кордоном, як оздоровниця і центр українського кіно.
— Як багато фільмів цьогоріч подали заявки на участь?
— Короткий метр надали понад 100 претендентів, тож було з чого вибирати. Комісія віддала перевагу найсильнішим роботам, яких виявилося близько 30. Натомість повнометражних було не так багато, адже у 2020 році фільмів через карантин майже не знімали. З тих 18, які було подано, до конкурсу журі допустило 11.