«Як не вступила у театральний, дала собі слово: вступатиму, поки не вступлю»
Ексклюзивне інтерв’ю з молодою українською актрисою Наталією Бабенко
/wz.lviv.ua/images/interview/_cover/408602/dsc6742.jpg)
Лише рік тому Наталія Бабенко закінчила Університет театру та кіно імені Карпенка-Карого, однак її вже добре знають глядачі. У світ кінематографа вона увійшла у ролі Поліни у кримінальному детективі «Відділ 44». Потім був «Звонар», «Брати по крові»… Був і повний метр — стрічка «Пульс», у якій Наталія Бабенко зіграла головну роль. А канал «Україна» зараз транслює 24-серійну мелодраму «Зречення», у якій Наталія Бабенко зіграла одну з головних ролей. Про нову роль слідчої Саші, впертість та особисте життя Наталія Бабенко розповіла журналістові «ВЗ».
— Наталю, розкажіть про свою героїню.
— Це дівчина, яка втратила батьків. Щоб «докопатися» до правди, захотіла бути слідчим. Коли з’ясовує усі обставини, перед нею відкриваються такі «пазли»… Про них наразі не можу розповісти, бо тоді нецікаво буде дивитися фільми. Моя героїня — сильна і вольова, зі стрижнем усередині, та, попри це, залишається наївною і не втрачає жіночності. Вона може бути ранимою, як і кожна жінка, коли справа торкається кохання.
— Ви схожі з нею?
— У певних моментах. На мою думку, я у житті сильніша, ніж Саша.
— Як слідчому, у певних моментах вам доводиться користуватися зброєю. Що відчували, коли вперше взяли пістолет у руки?
— О, враження дуже сильні. У тебе починає битися серце з такою силою, бо ж ти розумієш, що тримаєш у руках не бутафорський пістолет, а справжній. Коли йдеш у тир і стріляєш справжніми патронами — дуже страшно. Бо розумієш, що в руках зброя, а довкола команда, 60 осіб, один твій неправильний рух — і можуть бути наслідки… Тому треба бути максимально сконцентрованою і особливо відповідальнрю.
— Вам сподобалося?
— Дуже! Тепер хочу піти в тир і навчитися добре стріляти. Хочу зрозуміти, наскільки я можу це робити влучно. Це класна розрядка! Коли у тебе поганий настрій і адреналін зашкалює, от там можна настрій підняти — від одного до ста відразу. Ух!
— Чому вирішили стати актрисою?
— У семирічному віці я пішла вчитися у музичну школу. А у дитячому садочку займалася гімнастикою — легко сідала на шпагат. Я бачила себе вже тоді артисткою, страшенно хотіла співати. Однак потім зрозуміла, що мої вокальні дані не такі, якими би могли бути, що співаю непогано, але не настільки добре, щоб вийти на естраду і співати. Тому приблизно у сьомому класі я зрозуміла, що хочу бути актрисою. І тоді сказала батькам, що поїду до Києва вступати у театральний інститут.
— Пощастило вступити за першим разом?
— Ні. Я поїхала після дев’ятого класу і вступила у коледж. А в інститут вступила з другої спроби, бо у попередній рік мене не взяли. Я була трохи більших розмірів (сміється. — Г. Я.), зі щічками. Багато чого мені казали, через що мене не взяли… Розумієте, кожен майстер набирає, так би мовити, під себе. Є багато талановитих людей, яких просто не беруть, бо майстер уже набрав собі людей потрібного типажу. А от ти не потрапляєш під той типаж. Але якщо тобі не щастить вступити за першим разом, треба обов’язково йти наступного року, а потім ще, якщо треба. Акторська професія — для сильних людей. Тут дуже велика конкуренція. Якщо на знімальному майданчику тебе затвердили на головну роль, ти приходиш, і ти — на своєму місці. А якщо в інституті тобі будуть давати головні ролі, то буде страшна тиснява серед колег. Починається з’ясовування — а чим я гірший, чому мені не дали цю роль? Починаються амбіції, і слабких людей це дуже ламає. Тому ця професія — для сильних! Я ще на початку собі сказала: якщо не вступлю з першого разу, буду пробуватися наступного року. І буду вступати доти, поки не вступлю.
— Ви така вперта?
— Мені здається, що така риса характеру у мене з народження. Я з дитинства така: якщо мені чогось хотілося, я йшла до цього. І не треба зважати, якщо хтось каже: у тебе це не вийде, це не твоє. Кожен з нас може значно більше, просто треба у потрібний момент зібратися і рухатися вперед, працювати над собою і знову йти. Я не кажу — йти по головах. Це не моя історія. І я цього страшенно не люблю. Усе треба робити чесно, без підлості.
— Зазвичай актори читають про себе відгуки. Реагуєте на критику?
— Тут все дуже неоднозначно. Ти можеш бути позитивним персонажем, а глядачі якось холодно поставляться до твоєї роботи і героїні. А можна зіграти негативного персонажа, і глядачі просто закохуються. Намагаюся читати відгуки, на деякі навіть відписую, і завжди дякую за підказки і компліменти.
— Ви багато знімаєтеся. Як витримуєте такий режим і насичений графік?
— Не знаю, але мені це страшенно подобається. Не належу до тих людей, які стогнуть: «О… завтра вже інший майданчик, треба туди їхати». Для мене в кайф такі переміщення — з одного знімального майданчика на інший. Бо саме у такі моменти можна перезавантажитися. Це як отримати друге дихання. Ти вливаєшся в іншу атмосферу, де є інші люди. Люблю, коли маю багато роботи. А для відпочинку мені достатньо кількох днів.
— Особисте життя не страждає від цього? Чи кар’єра на першому місці?
— Якщо людина — твоя, вона прийматиме тебе, яку би роботу ти не виконував. І навіть з таким насиченим графіком, як у мене. У мене були стосунки тривалий час, але ми розійшлися. І зараз мені дуже комфортно.
— Яким має бути той, єдиний?
— Це має бути людина з почуттям гумору. Якщо людина вміє жартувати — це вже успіх. Якщо дівчину можна розсмішити, значить, все у тебе добре. Якщо ви любите і вас люблять, усе решта вже додається, і людина буде робити все для того, щоб тобі було комфортно. Він буде щирим, вірним, добрим, турботливим. Як би це банально не звучало, але основний фактор — кохайте і будьте коханими. Усе решта — це те, з чим можна працювати, коли ви у парі і над стосунками працюєте разом.
— Судячи з вашого інстаграму, можна зробити висновок, що ви любите стильно одягатися. Самі підбираєте одяг чи вам у цьому допомагає стиліст?
— Усе сама підбираю. Головне, щоб було до душі і комфортно. Останнім часом я перейшла на все спортивне. Купую худі (різновид светра з м’якого трикотажу чи флісу з капюшоном. — Г. Я.), костюми. Мені у цьому зручно і тепло. А якщо це ще й стильно, то це як додатковий бонус. Але нема такого, щоб я полювала за брендами. Хоча також дуже люблю носити сукні і спідниці.
— Як ставитеся до зміни іміджу у кадрі? Скажімо, якщо доведеться підстригти волосся чи перефарбуватися в інший колір?
— Це дуже цікаво — змінити імідж. Що стосується фарбування, то мені вперше змінили колір на час зйомок у фільмі «Пульс». Трохи висвітлили. Коли я вперше себе побачила з висвітленими пасмами, то прийшла додому і розплакалася. Настільки це виглядало незвично. Але вже звикла. І якщо мені тепер скажуть, що треба перефарбувати волосся в інший колір — то, звісно, погоджуся. Якщо це заважатиме іншим проєктам, то є на такий випадок перуки. І я з величезним задоволенням погоджуся «приміряти» на себе інші кольори та різні довжини.
— Чи маєте якісь свої акторські заборони? Скажімо, зйомки оголеною…
— Не можу сказати, що маю заборони. Спочатку треба читати сценарій і розуміти, що маю робити. Що стосується бійок — я лише «за». От маю намір піти на каскадерські курси, бо акторові це потрібно. Каскадери потрібні у кадрі для підстраховки, але якщо актор може виконати якийсь трюк сам — це дуже добре. Знаєте, я в університеті стрибала через фортепіано. Не впевнена, що змогла б повторити це зараз, бо минуло трохи часу. Але тоді я пишалася сама собою. Стрибали хлопці, ними всі захоплювалися. А тут раптом стрибнула я!
— Щоб так стрибати, треба підтримувати себе у спортивній формі. Як у вас з цим?
— Безмежно вдячна знімальній команді «Пульсу», де я зіграла спортсменку-легкоатлетку. Для цієї ролі я ходила у зал і займалася індивідуально з тренером. Моя героїня — легкоатлетка. Зараз, на жаль, мені бракує для цього часу, але як тільки матиму таку можливість, продовжу тренування. Що стосується їжі, намагаюся їсти правильну їжу і у певний час. Головне — не наїстися і лягти спати. Намагаюся також їсти страви з мінімальною обробкою — відварене, парове, запечене. Кашки, салатики. Хоча, на мою думку, можна собі дозволити все, але невеликими порціями і у певний час. Якщо хочеться шматок піци, то краще з’їсти його вранці. Треба контролювати свої забаганки. Навіть якщо людина набирає трохи зайвої ваги, може себе проконтролювати. Позайматися у залі кілька днів і посидіти на дієті — все зайве піде.