Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Маркевич вшановує героїв Майдану

  • 20.03.2014, 21:32
  • 1 780

Колишній наставник харківського «Металіста» Мирон Маркевич за власний кошт на своїй малій батьківщині — у містечку Винниках під Львовом — з 24 по 30 березня проводить дитячий футбольний меморіал пам’яті героїв Майдану. На змагання у трьох вікових групах зберуться чотири сотні юних талантів з Івано-Франківська, Чернівців, Хуста, Черкас, Львова, Ужгорода. Турнір відбуватиметься на штучних полях футбольної школи, яку організував знаменитий тренер. Крім кубків, медалей призерам, будуть ще й індивідуальні призи від Маркевича — воротарські форма, бутси…

З одним із героїв Майдану — Андрієм Дигдаловичем із Сокільників, що на Львівщині, — Мирон Маркевич був знайомий завдяки футболу. Андрій захищав ворота ветеранської команди рідного села, виступав у чемпіонаті Пустомитівського району. «Брамку», в якій стояв цей сільський будівельник, не раз доводилося атакувати легендарному Маркевичу, який під час літніх пауз у великому футболі грав за команду «Зоря» (Городиславовичі). Про ці поєдинки нагадують спільні фотографії. Дізнавшись про те, що Андрій Дигдалович загинув від снайперської кулі на Майдані, Мирон Маркевич вирішив провести футбольний меморіал у пам’ять про героїв, зокрема — у пам’ять про Андрія...

Колишній наставник «Металіста» завжди стояв на патріотичних позиціях — попри те, що влада у Харкові, де довгий час працював Мирон Маркевич, була україноненависницькою (згадайте пасажі колишнього голови ОДА Добкіна і міського голови Кернеса). Коли ФІФА заборонила проводити матчі української національної збірної на стадіоні «Арена Львів» (начебто за те, що там вивішували портрети «націоналістів»), Маркевич не змовчав. «Це взагалі дивно, — коментував він вердикт всесвітньої футбольної асоціації. — Роман Шухевич і Степан Бандера не злочинці, щоб забороняти їхні портрети. Обидва у Західній Україні вважаються героями, авторитетами. Дивне рішення ФІФА…».

Мирон Маркевич підтримував участь українців у Майдані, радів його перемозі. 25 лютого він відвідав головну площу столиці, розмовляв з людьми, які брали участь у революції.

n Після одного з матчів Мирон Маркевич (другий зліва) сфотографувався з ветеранами футболу. Другий справа — Андрій Дигдалович, герой Майдану...