Передплата 2025 «Добре здоров’я»

Коли не вистачає магнію

Нестача магнію значно знижує якість життя. Як розпізнати дефіцит та вчасно його скоригувати?

Фото ТСН.ua
Фото ТСН.ua

Безсоння. Магній чудово бореться із три­вожністю та затяжним стресом, а тому перший «дзвіночок», що час перевірити показники мі­кроелемента в організмі, — проблеми зі сном. Іноді дефіцит може проявлятися незвичайним чином, наприклад, людина різко прокидається і вже не може заснути, хоч сон був досить гли­боким. Варто згадати і синдром неспокійних ніг, коли складно в принципі поринути у сон, поки в ногах є неприємні відчуття на кшталт по­колювань чи болю. Ці стани можуть виникати, як тільки приймаєте горизонтальне положен­ня.

Апатія. Затяжний дефіцит магнію може спровокувати тривожність, роздратованість та навіть панічні атаки. Багато фахівців застосо­вують засоби із високим вмістом магнію, щоб відновити емоційну рівновагу пацієнта, проте самостійно призначати навіть прості заспокій­ливі препарати не варто. Чекати, поки апатія мине сама собою, не варто, вона може пере­йти у більш серйозні розлади.

Спазми. За недостатнього надходження в організм магнію м’язи перебувають у гіпертону­сі, але нічого хорошого у цьому немає. Дуже час­то поколювання у м’язах спровоковано малою кількістю магнію, а також дефіцитом вітамінів групи В. Можна погіршити ситуацію, якщо підкрі­плювати гіпертонус великою кількістю кофеїну.

Тяга до солодощів. Хороший метабо­лізм та підтримування енергії неможливі без магнію. Магній — один із ключових факторів у метаболізмі глюкози та інсуліну. За низьких показників магнію ресурси значно швидше ви­снажуються, через що мозок змушує вирушати на пошуки цукру. Під час потрапляння в орга­нізм цукор може швидко підбадьорити, проте ефект не триватиме довго, може виникнути за­лежність.