Передплата 2025 «Добра кухня»

Не відриваючись від стільця

Якщо людина має сидячу роботу, з часом їй загрожує хронічний біль у спині. Але цьому можна запобігти

70% людей у світі проводять більше часу сидячи, ніж у русі. Не дивно, що з часом починають скаржитися на біль у спині – на додачу до інших порушень в роботі організму. Фото Spine Care Center
70% людей у світі проводять більше часу сидячи, ніж у русі. Не дивно, що з часом починають скаржитися на біль у спині – на додачу до інших порушень в роботі організму. Фото Spine Care Center

У сучасному світі близько 70% населення веде сидячий спосіб життя. Це призводить до порушень з боку опорно-рухового апарату, серцево-судинної та інших систем.

Фізична терапевтка Лі­карні Святого Луки Першо­го медоб'єднання Львова Юлія Дерев’янко рекомендує щодня виконувати чотири прості, але ефективні вправи. Перевагою та­кого тренування є те, що його мож­на провести прямо на робочому місці. Вам не доведеться роби­ти великих пауз в роботі чи шукати допоміжний інвентар.

Отже, почніть із шийного відді­лу хребта.

Вправа № 1. Сядьте на стілець. Стопи поставте на ширині плечей. Закиньте праву руку на голову й нахиліть голову вправо. Утримуйте це положення протягом 30 секунд. Ту ж дію виконайте в інший бік. Ви­конуйте вправу від трьох до п’яти разів у кожен бік.

Метою наступної вправи є роз­тягнути дві групи м’язів — грудні та міжлопаткової ділянки.

Вправа № 2. Продовжуючи си­діти на стільці, витягніть праву руку вперед, потягніть її вгору й трохи назад, після чого нахиліться вниз по діагоналі, намагаючись торкну­тися цією рукою протилежної (лі­вої) стопи. Утримуйте це положен­ня до 10 секунд. Виконуйте вправу по 10−15 разів на кожен бік.

Далі підніміться зі стільця та ви­конайте присідання. Так покращи­те кровообіг у нижніх кінцівках.

Вправа № 3. Поставте стопи на достатньо велику відстань одна від одної, але так, щоб ви могли втри­мати рівновагу. Пальці ніг повинні бути спрямовані вперед. Присядь­те. Намагайтеся при цьому не ви­пинати сідниці - тримайте рівну лі­нію хребта. Виконайте два підходи по 10−15 разів.

І остання, не менш важлива вправа, спрямована на розтягнен­ня плечового пояса.

Вправа № 4. Сядьте знову на сті­лець. Стопи — на ширині плечей. Ви­пряміть ліву руку і, підтримуючи її за лікоть правою рукою, заведіть до протилежного (правого) плеча, од­ночасно повернувши тулуб управо. Зафіксуйте це положення на 20−30 секунд. Виконуйте вправу від трьох до п’яти разів у кожен бік.

Цей комплекс вправ фахівчиня рекомендує виконувати двічі-три­чі протягом робочого дня. «Це до­зволить уникнути хронічного болю в майбутньому», — запевняє вона.