Менше випічки й солодощів — більше фруктів та овочів
Що робити, якщо дитину часто турбують закрепи
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/522984/zakrepy.jpg)
Труднощі з дефекацією виникають не лише у дорослих. Діти також нерідко стикаються з цією проблемою. Причиною, як правило, є огріхи в харчуванні. Ми споживаємо самі й даємо нашим дітям ту їжу, яка робить кишківник «ледачим» — білий хліб, випічку, макарони, виготовлені з хлібопекарського борошна, білий нешліфований рис.
«ВЗ» нагадує поради лікарки-педіатра приймального відділення Західноукраїнського спеціалізованого медичного центру, дитячого гастроентеролога Ірини Лошак.
Як пояснює фахівчиня, закреп — це клінічний діагноз, який ставлять за неповного випорожнення кишківника чи труднощів під час акту дефекації. Такі діти мають поганий апетит. У них твердий животик. Часто вередують.
«Фізіологічною нормою вважається щоденна ранкова дефекація з відчуттям повноцінного очищення товстої кишки від її вмісту. Якщо у дитини є затримка стільця, але при цьому вона добре почувається, хвилюватися не потрібно. Допомогти скоригувати випорожнення можна, збагативши раціон продуктами, що містять багато клітковини. Це сливи, виноград, яблука та груші, гарбуз, цвітна капуста, броколі, помідори й огірки», — перелічує Ірина Лошак.
Проте якщо дитина самостійно не випорожнюється понад три доби, скаржиться на біль під час дефекації, у її калі присутні прожилки крові та/або з’явилися тріщини у ділянці ануса, лікарка радить не зволікати й звернутися по допомогу до фахівців.
Медики з’ясують, що спричинило закрепи та призначать лікування, яке допоможе якнайшвидше відновити гармонійний стан малюка. Для цього може знадобитися:
- консультація вузьких спеціалістів, таких, як гастроентеролог, дієтолог, дитячий хірург та психоневролог;
- УЗД черевної порожнини;
- за потреби — ректороманоскопія й колоноскопія. Важливо зауважити, що маленьким пацієнтам ці обстеження проводять під загальною анестезією.