«Ячмінь» може й за 10 днів не зійти з ока
У такій ситуації самотужки з проблемою не впоратися
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/517930/konjuktyviv1.jpeg)
Брудними руками можна занести не тільки сальмонелу чи вірус грипу. Якщо потерти очі, є ризик наступного ранку прокинутися з «ячменем». І така халепа може трапитися з кожним. Особливо з дітьми, які частіше, ніж ми, дорослі, забувають про важливість дотримання правил особистої гігієни.
Як пояснює лікарка Коростенської центральної міської лікарні Дарія Клименко (веде свій блог на Facebook), ячмінь — це інфекційний процес, і найчастіше його спричиняє золотистий стафілокок. Інфікується зазвичай фолікул (волосяна цибулина), з якого росте вія. За кілька днів розвивається запалення. Крихітна ґулька болить. Може набрякнути повіка. Око сльозиться. Виникає світлобоязнь (коли стає боляче дивитися на світло). За 3−4 дні бульбашка з гноєм відкривається, вміст витікає, й хворому стає краще.
Як наголошує Дарія Клименко, магія у такій ситуації не допоможе: «Давати в око дулі, терти його волоссям, мастити сіркою з вуха точно не треба».
Чого категорично не можна робити — це намагатися вичавити ґульку під повікою чи висмикувати вії.
Коли треба негайно звернутися до лікаря:
- ячмінь дуже болючий;
- минуло 10 днів, а стан не покращився;
- ячменів — два та більше;
- ячмені з’являються часто;
- погіршився зір.
«Для полегшення стану на початкових стадіях захворювання можна ставити теплі вологі компреси. Для цього треба намочити пелюшку чи серветку теплою водою та прикласти до ока на 5−10 хвилин, — радить фахівчиня. — Так можна робити 3−4 рази на день. Якщо біль сильний, можна прийняти ібупрофен або парацетамол. Також лікар може порекомендувати препарати з антибіотиком».