Передплата 2025 «Добре здоров’я»

«Ячмінь» може й за 10 днів не зійти з ока

У такій ситуації самотужки з проблемою не впоратися

Діти часто труть очі. Відівчіть їх від цієї звички. ФОТО Lincoln Urgent Care
Діти часто труть очі. Відівчіть їх від цієї звички. ФОТО Lincoln Urgent Care

Брудними руками можна занести не тільки сальмонелу чи вірус грипу. Якщо потерти очі, є ризик наступного ранку прокинутися з «ячменем». І така халепа може трапитися з кожним. Особливо з дітьми, які частіше, ніж ми, дорослі, забувають про важливість дотримання правил особистої гігієни.

Як пояснює лікарка Ко­ростенської центральної міської лікарні Дарія Кли­менко (веде свій блог на Facebook), ячмінь — це ін­фекційний процес, і най­частіше його спричиняє золотистий стафілокок. Ін­фікується зазвичай фолі­кул (волосяна цибулина), з якого росте вія. За кілька днів розвивається запален­ня. Крихітна ґулька болить. Може набрякнути повіка. Око сльозиться. Виникає світлобоязнь (коли стає бо­ляче дивитися на світло). За 3−4 дні бульбашка з гно­єм відкривається, вміст ви­тікає, й хворому стає краще.

Як наголошує Дарія Кли­менко, магія у такій ситуації не допоможе: «Давати в око дулі, терти його волоссям, мастити сіркою з вуха точно не треба».

Чого категорично не можна робити — це намага­тися вичавити ґульку під по­вікою чи висмикувати вії.

Коли треба негайно звернутися до лікаря:

  • ячмінь дуже болючий;
  • минуло 10 днів, а стан не покращився;
  • ячменів — два та біль­ше;
  • ячмені з’являються часто;
  • погіршився зір.

«Для полегшення стану на початкових стадіях за­хворювання можна ставити теплі вологі компреси. Для цього треба намочити пе­люшку чи серветку теплою водою та прикласти до ока на 5−10 хвилин, — радить фахівчиня. — Так можна ро­бити 3−4 рази на день. Якщо біль сильний, можна прийняти ібупрофен або параце­тамол. Також лікар може по­рекомендувати препарати з антибіотиком».