Замість «ін'єкцій краси»
Страви із гіалуроновою кислотою
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/514405/produkty.jpg)
Сьогодні модно робити «ін'єкції краси», щоб зволожити шкіру, надати їй пружності та об'єму. Але якщо ви хочете підвищити рівень гіалуронової кислоти менш радикальними способами, можна просто додати у свій раціон деякі продукти та страви.
Гіалуронова кислота — речовина, яка природним чином є в тканинах і рідинах людини і відповідає за зв’язування та утримання вологи: одна молекула кислоти може зв’язувати до 500 молекул води! Також гіалуронова кислота покращує взаємодію між клітинами та сприяє синтезу колагену, що запобігає не лише появі зморщок, а й ламкості кісток, зміцнює волосся та нігті, покращує зір та корисна для здоров’я суглобів.
Наш організм здатний самостійно виробляти гіалуронову кислоту, але з віком її вироблення, на жаль, зменшується. Та є ціла низка страв з високим вмістом гіалуронової кислоти, а також продуктів, які допомагають збільшити вироблення гіалуронової кислоти в організмі природним чином.
Основні джерела «їстівної» гіалуронової кислоти — це кістки, хрящі та інші сполучні тканини тварин та птиці. Міцний бульйон, який варять упродовж тривалого часу, в деяких випадках до 24 годин, насичений різними поживними речовинами, включаючи гіалуронову кислоту, білками та амінокислотами, що підтримують вироблення колагену. Також бульйон містить необхідні мінерали, такі, як кальцій, цинк і калій.
Так само за тривалого варіння холодцю з кісток і сполучних тканин у насичений бульйон екстрактуються гіалуронка і колаген, що дозволяє страві завжди буквально «бути у формі». Те ж саме станеться зі шкірою, суглобами та кістками, якщо їсти холодець частіше, ніж раз чи двічі на рік. Усі, хто хоч одного разу ламав ногу чи руку, пам’ятають про важливе лікарське призначення — щоденний холодець. Готуйте його не лише зі свинячих ніжок і вушок, а й із бичачих хвостів, курячих лапок або яловичих голяшок.
Якщо хочете мати гарну зволожену шкіру, без яловичої печінки, баранячих нирок, курячих шлунків і гребенів не обійтися. Будь-які страви із субпродуктів тварин та птиці містять велику кількість гіалуронової кислоти та колагену, які чудово засвоюються організмом людини.
Дослідження показують, що коренеплоди з високим вмістом крохмалю та магнію, який відіграє активну роль у синтезі організмом гіалуронової кислоти, можуть сприяти збільшенню її вироблення. З цієї причини варто включати до раціону картоплю, батат, топінамбур та інші крохмалисті бульби. Також ці продукти є чудовими джерелами калію, клітковини, вітамінів В6, А та С, антиоксидантів та мінералів, які корисні для здоров’я шкіри. Додавайте варену картоплю у салати або запікайте у фользі - так ви отримаєте більше користі.
Магній є необхідним каталізатором для вироблення гіалуронової кислоти в організмі. Тому є сенс включати до свого раціону багаті на магній броколі, листя салату, зелень, шпинат, авокадо. Вони також містять вітамін С, який сприяє омолодженню шкіри, зменшує запалення та підтримує вироблення колагену.
Фрітата з броколі
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/06/%D1%84%D1%80%D1%96%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0.jpg)
1 броколі, 2 яйця, 2 ст. ложки борошна, 1 ст. ложка оливкової олії, 1 зубчик часнику, 50 г натертого пармезану, 4 гілочки базиліку, сіль і перець.
Броколі вимити, розібрати на суцвіття, залишивши довгі ніжки. Помістити в посуд з невеликою кількістю води та поставити в мікрохвильову піч на 4 хв. Дати охолонути, потім розрізати кожне суцвіття вздовж навпіл.
Часник очистити та подрібнити. Базилік промити, розібрати на листочки і нарізати. Яйця збити з борошном на однорідну масу. Додати часник, базилік, сіль та перець.
У круглу форму викласти по колу половинки броколі зрізом донизу і ніжками до центру. Влити яєчну масу, присипати пармезаном і поставити в мікрохвильову піч на 5−6 хв.
Печінковий паштет
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/06/%D0%BF%D0%B0%D1%88%D1%82%D0%B5%D1%82.jpg)
600 г м’якоті курячих стегенець, 700 г курячої печінки, 2 цибулини середнього розміру, 100 г вершкового масла, 2 великі яйця, 100 мл вершків 30-38%, 1 ч. ложка сушених прованських трав, сіль, мелений чорний перець — до смаку.
Вимити курячу м’якоть, обсушити і нарізати невеликими шматочками. Скласти у велику миску. Додати нарізану печінку, посолити і поперчи- ти.
У пательні розтопити вершкове масло, додати посічену цибулю і, помішуючи, смажити на малому вогні до м’якості та легкого золотистого кольору (близько 10 хв).
Яйця збити зі сіллю вінчиком. Додати вершки та перемішати. Додати курячу м’якоть і печінку, а також смажену цибулю. Посолити, поперчити і приправити прованськими травами. Подрібнити у блендері на масу однорідної консистенції. Розкласти у дві форми для кексів. Помістити їх у глибоке деко і заповнити його холодною водою так, щоб вона доходила майже до країв.
Нагріти духовку до 170°C. Поставити деко з паштетами у формі і запікати до повної готовності (близько 40 хв). Дати повністю охолонути, потім поставити у холодильник щонайменше на 1 год, краще на ніч або навіть добу.
Масу для приготування курячого паштету можна приправити меленим перцем чилі, дрібкою каєнського перцю або меленою паприкою. У цьому випадку закуска матиме яскравіший, гостріший смак.
Молода картопля зі сирною заправкою
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/06/%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D1%8F.jpg)
600−800 г молодої картоплі, 200 г бринзи, 200 г сметани 25-30%, 50 г кропу, 30 г зеленої цибулі, 3 ст. ложки вершкового масла, сіль, мелений чорний перець.
Картоплю вимити щіткою, покласти в каструлю з киплячою водою — вона має покрити її. Посолити, на сильному вогні довести до кипіння, накрити кришкою, зменшити вогонь і варити 25−30 хв.
Кріп і цибулю дуже дрібно нарізати, змішати зі сметаною та бринзою, поперчити, перемішати (за бажання подрібнити блендером).
З готової картоплі злити воду, повернути каструлю на вогонь на 20−30 сек, щоб пішла зайва рідина.
Покласти в каструлю масло, накрити кришкою, притиснути її і потрусити каструлю, щоб картопля частково розвалилася і змішалася з маслом. Подавати із заправкою із бринзи.