У яких хворобах винні нерви
«Всі хвороби від нервів!» — говорили багато десятиліть тому. Довгий час лікарі з цієї фрази лише посміювалися, але з кожним роком нові дослідження доводять: сильний стрес здатний впливати на здоров’я і ставати пусковим гачком для недуг
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/507447/nevry.jpg)
Діабет. Ендокринні захворювання часто виникають через постійний стрес. Так, цукровий діабет другого типу провокує зайвий рівень глюкози та інсуліну. На це впливає спосіб життя: іноді, намагаючись упоратися з депресією, люди починають заїдати стрес, їхній раціон змінюється. Крім того, підвищений рівень кортизолу впливає на роботу підшлункової залози та сприяє накопиченню інсуліну.
Астма. Нещодавно вчені з’ясували, що у батьків, які перебувають у постійному стресі, частіше народжуються діти з недугами бронхів та легень. А у дорослих, схильних до астми, депресивний стан чи нервова перенапруга може стати тригером, який спричинить загострення захворювання.
Захворювання серця. Функціональна аритмія, що виникає під час сильних моральних потрясінь, може призвести до швидкого зношування тканин. Серце швидко втомлюється від таких навантажень, що може призвести до появи ішемічної хвороби.
Синдром подразненого кишківника. Чимало гастроентерологів вважають, що хвороби кишківника тісно пов’язані з емоційним станом. На нормальне функціонування шлунково-кишкового тракту впливає кількість ендорфінів, а сильний стрес може призвести до появи дискомфорту, болю, порушень випорожнень та появи дисбактеріозу.
Синдром подразненого кишківника, який проявляється у кожного третього, майже неможливо виправити за допомогою засобів, що нормалізують роботу шлунка та кишківника, зате з ним чудово справляються робота з психотерапевтом та спеціальні препарати.