Друге підборіддя: звідки береться і як лікується
Не тільки жінки, а й багато чоловіків рано чи пізно страждають від появи другого підборіддя. В переважній більшості випадків воно з’являється саме через надлишкову вагу тіла, бо жир в першу чергу відкладається у підборідді та шийній ділянці
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/499661/druhe-pidboriddia.jpg)
Вирішення проблеми в цьому разі банальне — достатньо лише схуднути. Але якщо робити це лише за допомогою дієти, то велика ймовірність того, що шкіра просто обвисне в проблемних місцях. Тому необхідно підключати фізичні вправи. Позбутися другого підборіддя допоможе йога.
Жировий прошарок може передаватися у спадок. Якщо у більшості ваших родичів було друге підборіддя, ймовірно, воно і вам перейшло від них. Якщо сумніваєтеся — придивіться до близьких або знайдіть фотографії з бабусями й дідусями. З віком шкіра стає менш еластичною і пружною, а м’язи шиї слабшають. Тому поява другого підборіддя — природний процес. Боротися з проблемою можна також за допомогою гімнастики.
Викривлення хребта майже у 100% випадків призводить до появи другого підборіддя до 40−50 років. Хоча воно може сформуватися й раніше, оскільки більшість людей сидять за мобільними пристроями годинами. Плюс опущена голова під час ходіння і постійна сутулість.
Відпочинок на незручних подушках призводить до того, що з часом може з’явитися обвисла шкіра на нижній частині обличчя. Рішення просте: намагайтеся займати правильне положення під час сну, голова повинна бути на одному рівні з плечима, не вище і не нижче. Складки на шиї частіше з’являються у людей з круглою формою обличчя. І ймовірність появи другого підборіддя вища у тих, у кого коротка шия. Якщо обвисла шкіра є результатом анатомічної будови обличчя, то вирішити проблему можна лише за допомогою пластичної хірургії.
Якщо немає проблем із зайвою вагою, а подвійне підборіддя звідкись взялося, варто перевірити стан щитоподібної залози. Наприклад, за гіпотиреозу (дефіцит гормонів) разом з набором зайвих кілограмів з’являються набряки і одутлість обличчя. А за гіпертиреозу (підвищений вміст гормонів) внаслідок розростання тканин візуально збільшується шия. У будь-якому разі потрібно звернутися до лікаря і здати відповідні аналізи. У більшості випадків «дефект», поява якого пов’язана з порушенням роботи щитоподібної залози, зникає після лікування.
Якщо ж друге підборіддя з’явилося несподівано, і причиною тому не є різкий набір ваги, порушення постави та інші зовнішні чинники, то варто перевірити стан здоров’я.
Ефективні вправи у боротьбі з другим підборіддям.
Вправа 1. Стоїмо або сидимо рівно, голову закидаємо максимально назад, а язик притискаємо до піднебіння. Утримуйте положення голови впродовж 10 секунд, після чого повернутися у висхідне положення. Повторюйте 5−7 разів щодня.
Вправа 2. Підборіддя підніміть вгору і висуньте нижню щелепу вперед. Утримуйте положення голови впродовж 10 секунд, після чого повернутися у висхідне положення. Повторити 2−3 рази.
Вправа 3. Схожа на 2 вправу, але тільки підборіддя потрібно підняти вгору, а голову повернути праворуч. Витягніть нижню щелепу вперед і утримуйте положення голови впродовж 10 секунд. Поверніться у висхідне положення і повторіть з поворотом голови ліворуч. Повторіть 2−3 рази.
Вправа 4. Спробуйте дістати язиком до кінчика носа. Тягніться старанно, тоді ви відчуєте, як напружуються м’язи шиї. Повторіть 10 разів.
Вправа 5. Скрутіть рушник, краще мокрий, у джгут і постукайте ним по підборіддю. Якщо ви перебуваєте в офісі, то просто поплескайте по підборіддю тильним боком долоні. Голова при цьому повинна стояти рівно. Бийте несильно, але відчутно.
Вправа 6. Стисніть руки в кулаки і підіпріть ними підборіддя. Спробуйте відкрити рот, при цьому надаючи опір кулаками. Руки можна сперти об стіл або виконувати вправу стоячи. Повторіть 10−15 разів.
Вправа 7. Доведено, що жування жуйки теж є профілактикою появи другого підборіддя та хорошою гімнастикою для щелепи.
Вправа 8. Розігріти м’язи допоможе проста вправа. Станьте або сядьте рівно. Голова дивиться прямо, а нижня щелепа висувається вперед. Висувайте і ховайте її 10−15 разів.
Вправа 9. Відкрийте рот і загорніть нижню губу за нижні зуби. Верхню губу при цьому не використовуйте. В такому положенні закрийте рот. Ви відчуєте, як м’язи шиї напружилися. Утримуйте рот у такому положенні впродовж 10 секунд. Повторюйте вправу 5−7 разів.
Вправа 10. Закиньте голову назад. Відчуєте, як напружилися м’язи. Спробуйте послати повітряний поцілунок. Уявіть, що ви хочете поцілувати велетня. Повторюйте вправу 10 разів.
Щодо вправ: не намагайтеся зробити відразу весь комплекс. Почніть з 2−3 вправ, через тиждень збільшіть навантаження і поступово вийдете на повне коло з 10 вправ. Коли з’являться перші результати — не зупиняйтеся і продовжуйте тренування. Тільки регулярні заняття допоможуть позбутися і запобігти появі подвійного підборіддя.