Аби добре чути на старості, про здоров’я вух дбайте змолоду
Отоларингологи розповіли, як запобігти втраті слуху
Поки людина молода й здорова, рідко замислюється над тим, що слух потрібно берегти та дбати про профілактику захворювань вуха. Можливість чути сприймається нами як належне, а загроза втрати слуху видається перспективою далекої старості, хоча насправді це поширена проблема серед усіх вікових груп.
Сьогодні від глухоти страждає понад 430 мільйонів людей у світі, і до 2050 року ця цифра може зрости до 700 мільйонів. Проблеми зі слухом, менші чи більші, матиме… кожна четверта людина. Такі прогнози озвучили у 2-ій міській поліклініці Львова з посиланням на розрахунки Всесвітньої організації охорони здоров’я.
За оцінками медиків, у 60% випадків втраті слуху можна запобігти, якщо усунути причину, яка до цього призводить:
- ускладнення перенесених вірусних інфекцій (краснухи, паротиту, кору, менінгіту тощо);
- невчасно проліковані запальні захворювання середнього вуха (отити);
- родові травми, наслідком яких є асфіксія і, відповідно, гіпоксія у дитини;
- травми вуха або голови;
- прийом препаратів, що токсично впливають на орган слуху;
- частий вплив шуму та гучних звуків, що перевищують 80 дБ.
Як стверджують у ВООЗ, через тривалий й надмірний вплив гучної музики (в навушниках або на розважальних заходах) втратити слух ризикує… понад 1 мільярд молодих людей.
Як зберегти слух (поради лікарів)
- Захищайте вуха від впливу шуму і гучних звуків;
- стежте за дотриманням гігієни вух;
- ведіть здоровий спосіб життя — це допоможе зміцнити імунітет;
- проходьте рекомендовану вакцинопрофілактику, зокрема вакцинуйте дітей від інфекцій, які можуть давати ускладнення на орган слуху;
- так само, як ви перевіряєте зір, регулярно перевіряйте слух у лікаря-отоларинголога або сурдолога: після народження, у дошкільному та шкільному віці й систематично в дорослому, якщо працюєте в шумному середовищі;
- за перших ознак погіршення слуху зверніться по медичну допомогу.
Погіршення слуху можна зупинити. Проте пам’ятайте: якщо повністю втратите слух, ви вже його не відновите. «Якщо хочете добре чути на старості, про здоров’я вух дбайте змолоду», — радять фахівці.