Новий ніс… із ребра

18-річній дівчині виправили вроджений дефект, який усе дитинство заважав їй нормально дихати

Фото ЛОДКЛ «ОХМАТДИТ»
Фото ЛОДКЛ «ОХМАТДИТ»

Вікторія — родом із Борислава, що на Львівщині. З народження у неї був повністю відсутній носовий хрящ, через що дитина постійно мала проблеми з диханням. Утім, ні вона, ні її рідні не втрачали надії, що ваду колись таки вдасться виправити. І ось настав цей довгоочікуваний день: Вікторія успішно перенесла операцію, сповна насолоджується тим, що може нарешті вільно дихати й радіє своєму відображенню у дзеркалі. Днями дівчина відзначила своє повноліття — в новому образі та з новими силами!

Відколи її донечка з’явилася на світ, мама Вікторії не полишала спроб допомогти своїй «кровинці». Кон­сультувалися й з українськими, й з іно­земними щелепно-лицьовими хірурга­ми. Як розповіла жінка, лікарі радили їм набратися терпіння й дочекатися, коли у дитини остаточно сформується череп.

Увесь цей час Вікторія, яка вчиться на фельдшера, разом із мамою по крупин­ці збирали інформацію про сучасні ме­тодики реконструктивної хірургії. А коли дізналися, що у Львівській обласній ди­тячій клінічній лікарні ОХМАТДИТ опе­руватимуть провідні хірурги зі США Сті­вен Ортен та Крейґ Гобар, набравшись сміливості, зателефонували у Міжрегіо­нальний центр дитячої щелепно-лицевої хірургії, який діє на базі цієї лікарні. На той час американці вже поїхали, але за­лишилися знання, якими вони поділили­ся з українськими колегами.

Вікторія приїхала до лікарні з усіма не­обхідними КТ та іншими обстеженнями. Тож лікарі вирішили не гаяти часу: змо­делювали, як виглядатиме її майбутній ніс, отримали схвалення пацієнтки та ру­шили в операційну.

Реконструктивну операцію щелеп­но-лицеві хірурги виконували у тандемі з ЛОРами із ОХМАТДИТу. Зі слів лікарки Христини Пограничної, зі сьомого ре­бра Вікторії (воно містить найбільше хря­щової тканини) взяли 6-сантиметровий фрагмент хряща, використавши його для формування носової перегородки та всіх необхідних структур. У підсумку вда­лося усунути горбик носа. Так імплант розв’язав дві проблеми — функціональну та косметичну.

До операційної бригади ввійшли про­фесор Роман Огоновський та Христина Погранична (обоє - щелепно-лицеві хі­рурги), ЛОР Роман Новосільський, тора­кальний хірург Роман Ковальський, дитя­чий хірург Микола Микита й медики, які забезпечили анестезіологічний супровід пацієнтки, — Володимир Міщук та Гали­на Коваленко. Забір тканин фахівці про­вели дуже делікатно, через крихітний отвір біля одного з ребер без обмежен­ня функцій кістки.

«Віка не боялася, навпаки, дуже хоті­ла, щоб це нарешті сталося, — зізнаєть­ся її мама. — Перед операцією перегляну­ла схожі операції на Youtube та в деталях розповіла мені, що за чим буде відбува­тися. Донька знала, що на неї чекає, але вірила, що все буде добре».

Пацієнтці вже зняли шину, тож те­пер вона може вільно дихати. Залишив­ся лише незначний набряк, але медики обіцяють, що за кілька тижнів він мине. Результатом задоволені і мама, і її донь­ка. Вікторія повертається на навчання у новому образі. «А в ньому мені подо­бається все», — жартує майбутня фель­дшерка.

Схожі новини