Секрети голлівудської усмішки
Поради стоматологів
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/457710/pexels-rodolfo-clix-1161934.jpg)
Покажіть людину, яка отримує задоволення від хвилин, проведених у стоматологічному кабінеті! Певно, таких не існує. І хоча сучасна стоматологія володіє багатьма способами знеболювання, зуби краще зберігати здоровими, ніж лікувати. Стоматологи стверджують, що профілактика зубних захворювань полягає у харчуванні та догляді за зубами. Тож прислухаємося до їхніх порад.
Вживайте якомога більше молочних продуктів, хлібобулочних виробів з борошна грубого помелу
А також овочів (бажано сирих), двічі-тричі на тиждень морську рибу і менше м’яса. За цих умов зуби отримуватимуть усі необхідні для них елементи, тож залишатимуться здоровими. Вживайте менше різних солодощів та цукру. Культури правильного та раціонального харчування мають дотримуватися у родині, тож навчайте і своїх дітей.
Кальцій потрібний для будови кісток та росту і збереження зубів
Повноцінне засвоювання кальцію відбувається лише за умови присутності в організмі вітаміну D. Тривале кальцієве голодування призводить до рахіту у дітей і розм’якшення кісток скелета у дорослих. Вітамін D міститься у морській рибі, але може вироблятися й самим організмом під дією ультрафіолетових променів під час тривалого перебування на свіжому повітрі.
Вітамін D розчиняється жирами
Тому засвоюється лише у поєднанні з йогуртом, вершками, вершковим маслом та іншими продуктами, які містять жири.
Фрукти і фруктові соки містять цукор та органічні кислоти, тому, як цукор, негативно впливають на зуби, руйнуючи їх
Під час жування свіжих фруктів кислоти легко змиваються слиною, тому їх треба повільно та старанно пережовувати, збільшуючи слиновиділення. Перевагу віддайте свіжим сокам, приготованим самостійно, оскільки вони не містять цукру та домішок. Після вживання фруктових соків або фруктів зуби слід чистити не раніше, ніж за пів години.
Фтор захищає від карієсу
Він міститься у чорному чаї, морській рибі, хлібопродуктах з борошна грубого помелу та мінеральній воді. Якщо фтору у продуктах харчування недостатньо – споживайте фторовану сіль. Чистити зуби дитині потрібно одразу ж після їх прорізування за допомогою ватного тампона. Коли у дитини з’являється багато зубів, її слід вчити чистити їх самостійно за допомогою зубної щітки. Добра зубна щітка та правильно підібрана зубна паста ще не є гарантією, що ваші зуби будуть достатньо чистими.
Для цього слід оволодіти методикою правильного чищення зубів
- Чистять зуби в трьох напрямках: спочатку – ззовні, потім – зсередини, а насамкінець – по жувальній поверхні.
- За чищення ззовні та всередині щітку слід тримати під кутом 45 градусів відносно зуба.
- Час чищення повинен становити не менше ніж 3 хвилини.
- Після кожного чищення щітку слід ретельно промивати проточною водою для видалення решток їжі, зубної пасти та бактерій.
- Після промивання щітку потрібно просушити, оскільки у вологому середовищі шкідлива мікрофлора розмножується активніше.
- Зубну щітку слід міняти кожні 2-3 місяці.
Зубні пасти містять домішки, які на 50% перешкоджають виникненню зубного каменю. Пасти із відбілювальним ефектом слід застосовувати якомога рідше – лише у тих випадках, коли ви почали боротьбу із будь-якою шкідливою звичкою, наприклад, палінням. Для профілактики карієсу і пародонтозу необхідно щодня чистити міжзубні проміжки, використовуючи спеціальну стоматологічну нитку.
Читайте також: Війна війною, а медичні послуги – як того потребує пацієнт
Микола Воля