Засоби від похмілля
Як позбутись похмілля?
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/449772/pokhmillia.jpg)
Марафон свят триватиме майже місяць. І може статися так, що якось вранці підвестися з ліжка здасться подвигом. А вихідні не закінчилися, і вас знову чекають у гості. Отже, саме час готувати ефективний антипохмільний сніданок.
Що їсти
Курячий нежирний бульйон з локшиною або місо суп – справжні рятівники для того, кого мучить похмілля. Курка містить амінокислоту цистеїн, що підтримує печінку в робочому режимі. Тарілка локшини відповідає за поповнення запасів натрію, а місо суп покращує, крім усього іншого, травлення. Тільки все має бути нежирним.
Помічні для людини, що загуляла, банани, ківі, шпинат, яйця, крекери.
Тости з медом – хороший варіант. Пшеничний хліб насичує організм вуглеводами, піднімаючи рівень цукру в крові, не дуже зачіпаючи шлунок, а мед допомагає організму швидше спалювати залишки алкоголю.
Миска гарячої вівсяної каші таїть багато корисних поживних речовин: вітамінів групи В, кальцію, магнію, заліза. Овес допомагає нейтралізувати кислоти, підвищує рівень цукру в крові, додаючи енергії.
Помідори – потрібні та важливі, лише не у вигляді «Кривавої Мері». Томати містять фруктозу та вітамін C для правильної роботи печінки. Вони багаті на антиоксидант лікопін. До речі, лікопін також є в абрикосах, хурмі та гарбузі.
Що пити
Вода. Алкоголь – сильний сечогінний засіб. Коли всередині вже не залишилося ні краплі, організм братиме воду з будь-якого доступного джерела, у тому числі й із запасів, необхідних для продуктивної роботи мозку. Головного болю не уникнути! Пийте воду до та після сну.
Чай з імбиром та м’ятою. Імбир зменшує нудоту та відчуття «захитування», м’ята теж бореться з нудотою та заспокоює шлункові болі.
Некислі соки. Випийте склянку свіжого яблучного соку або домашнього морсу для запуску процесу відновлення. Фруктоза у солодких фруктових напоях дає організму енергію та стимулює обмін речовин. Знову ж таки вода і, звичайно, вітаміни!
Розсіл. Хто не знає про нього? Кисла рідина, що містить сіль і воду, іноді цукор і оцет. Розсіл поповнює запаси натрію. Вранці випийте не менше 100 мл.
Що не пити
Алкоголь. Алкогольний напій допомагає зняти гострий напад похмілля вранці, але це призводить до ще більшого зневоднення організму, і симптоми похмілля вдень перетворяться на снігову лавину.
Каву. Як і алкоголь, кава має сечогінні властивості. Також вона звужує судини, тому головний біль від ранкового еспресо вийде на новий виток.
Апельсиновий сік. Забудьте про нього! Кислі цитрусові – апельсин, лимон та грейпфрут – нададуть погану послугу та миттєво викличуть подразнення такого чутливого зараз шлунка.
Читайте також: Відновлюємо вітамінний баланс організму