Передплата 2024 ВЗ

Вплив технологій на фінанси

Згадуючи минуле, коли банківські карти були на вершині інновацій та революційних змін у світі фінансів, можна помітити, як швидко час летить і як з’являються нові, більш прогресивні технології.

Сьогодні проведення електронних операцій набагато простіше, ніж витягти готівку з гаманця. Artem Lyashanov, головний виконавчий директор компанії bill_line, розповідає про інновації, які роблять фінансові операції ще доступнішими.

  1. Біометрична ідентифікація

Хоча ми вже звикли використовувати відбитки пальців для підтвердження оплати, це лише початок. Нові технології вже на старті:

  • Розпізнавання облич у банкоматах та терміналах. Тепер можна зняти гроші без картки чи смартфона — просто посміхніться у камеру!
  • Розпізнавання голосу. Замовлення через голосових помічників може стати звичною справою.
  • Обробка голосу й обличчя для чесних кредитів. Технологія біометричної ідентифікації дозволяє виявити емоції та перевірити платоспроможність.
  1. Штучний інтелект

Управління капіталом та інвестиціями — складні завдання, які можна спростити за допомогою передбачувального аналізу.

Штучний інтелект автоматизує:

  • Оплату рахунків — перевірка документів перед оплатою.
  • Податкову звітність — збір та заповнення форм.
  • Регулярні платежі - виявлення й виправлення помилок.
  1. Платежі через месенджери

Бізнес розширюється на нові канали комунікації. Тепер можна проводити платежі через месенджери, не виходячи з програми.

Такі можливості доступні в Telegram та інших месенджерах, що робить комунікацію з клієнтами легшою та швидшою.

  1. Відкриті фінанси

Один із трендів — аналіз історії трансакцій для навчання штучного інтелекту. Вже існують сервіси, що оптимізують витрати й допомагають знайти найвигідніші фінансові рішення.

Розвиток фінтех-індустрії не тільки динамічний, але й надзвичайно комплексний. За останні кілька років ми спостерігали значний прогрес у впровадженні інноваційних технологій у фінансові послуги. Експерти вважають, що цей тренд буде лише посилюватися з часом. Майбутнє фінансової сфери обіцяє стати ще більш персоналізованим, враховуючи індивідуальні потреби та уподобання кожного клієнта. Водночас, розвиток децентралізованих та безпечних рішень, таких як блокчейн, обіцяє забезпечити більшу конфіденційність та безпеку для користувачів. Таким чином, ми можемо очікувати ще більш захоплюючі та інноваційні зміни в фінансовому секторі у майбутньому.

Схожі новини