Сіль із Донеччини замінить польська

В українських супермаркетах і магазинах не вщухає ажіотажний попит на сіль

Фото Юлії Ліщенко
Фото Юлії Ліщенко

Паніка стартувала на початку минулого тижня, коли підприємство “Артемсіль” (через обстріли рашистів, які призвели до зупинки підприємства) припинило постачати продукт у торгові мережі. Тоді деякі магазини біля польського кордону продавали сіль із Донеччини аж по 95 гривень за кіло...

Раніше за упаковку солі правили 10-12 гривень. У Львові журналістка «ВЗ» знайшла продуктовий кіоск, де сіль про­давали по 15 гривень за кілограм, а на ринку – по 25 грн. Знайти сіль у супер­маркетах – лотерея. Товар розмітають з полиць через годину після завозу з гур­товень. Деякі супермаркети встанови­ли обмеження – в одні руки продають не більше двох упаковок солі.

Менеджерка одного з супермар­кетів пані Ольга розповіла “ВЗ”, що на тлі нестачі солі покупці почали масо­во розкуповувати також цукор, сірни­ки та гречку. “Гречку вранці привезли, а до вечора її немає, – каже жінка. – Поча­ли опитувати покупців. Виявилося, люди формують запаси продуктів на випадок загострення на війні... Усе подорожча­ло: упаковка солі – на 20%, гречка – на 30%, цукор – на 15%. Кажуть, кіло гречки коштуватиме сто гривень. Зараз на при­лавках з’явилася польська сіль. Ціни – від 30 гривень за упаковку”.

Львів’янка Юлія придбала кілька упа­ковок польської солі в інтернет-магази­ні. За кілограм заплатила 42,59 грн. Тим часом експерти кажуть, що за тиждень-два ситуація з сіллю стабілізується, на прилавках буде більше імпортного про­дукту, а також українського. Зараз по­стачальники налагоджують логістику.

“90% солі в нашій державі виробля­ло підприємство «Артемсіль» у Доне­цькій області. Місяць тому виробник припинив діяльність – через постійні об­стріли окупантів, – наголосив експерт споживчого ринку Сергій Громовий. – Видобувають сіль ще у двох родови­щах – Солотвинському на Закарпатті та у Дрогобицькій солеварні. Однак перше через повені значно вичерпалося, а от солеварня у Дрогобичі значно збільши­ла свої потужності”.

Як розповів у коментарі для «ВЗ» ди­ректор департаменту економічної політики Львівської обласної вій­ськової адміністрації Степан Куйбі­да, надіятися на солеварню у Дрогобичі не варто, оскільки вона не забезпечить сіллю навіть Львівську область. “У Дро­гобичі сіль не видобувають у промисло­вих масштабах. Там є добові обмежен­ня щодо видобутку, – каже пан Куйбіда. – Це підприємство функціонує радше як музей, яке показує найдавніший спосіб видобутку солі. Її видобувають у масш­табах сувенірної продукції. Поповнити запаси солі на Львівщині можна завдя­ки імпорту”.

Схожі новини

Популярне за добу

Популярне за тиждень