«Працівникам «Арени Львів» нічим платити зарплату... Від березня заборгували два мільйони!»
Через карантинні обмеження поєдинок між футбольними збірними України й Швейцарії відбудеться 3 вересня без глядачів
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/419256/arena.jpg)
Коронавірусний карантин не оминув стадіону «Арена Львів», який звели спеціально до Євро-2012. Спортивна споруда і так була «у мінусах», а цьогоріч дався взнаки карантинний застій: ні футбольних поєдинків, ні концертів, ні конференцій… Як розповів «ВЗ» директор ДП «Арена Львів» Юрій Майборода, із березня працівники стадіону не отримують зарплати, уже накопичилося два мільйони гривень боргу (зараз на «Арені» працюють 64 особи). Борг за транспортування електрики — 86 тисяч гривень, а «Арена Львів» має на рахунку лише 15 тисяч…
Через карантинні обмеження довелося суттєво зменшити ціну за оренду стадіону: для спортивного заходу — 150 тисяч гривень, а раніше найдешевша ставка була від 180 тисяч гривень. Цьогоріч «Арена Львів» має отримати з державного бюджету 4,7 мільйона гривень. Пан Майборода каже, це мізер. Така сума дозволить покрити витрати хіба що на електроенергію та частково теплопостачання. Гроші на зарплату працівникам, каже директор «Арени Львів», потрібно заробити.
«Фінансова ситуація «Арени Львів» складна, — наголосив пан Юрій. — Частину працівників переведено на половину ставки, дехто працює дистанційно. Оскільки зараз немає жодних заходів, люди отримують копійки… Якщо все ж є якісь невеличкі заходи, то це нас рятує як мертвого кадило. Ці гроші ні на що не впливають! У центрі Львова концерти відбуваються, супермаркети й заклади харчування працюють. А нам не дозволено працювати, хоча цілком можемо забезпечити глядачам безпечну дистанцію, вжити інших карантинних заходів. У чаші стадіону — 35 тисяч місць. Якби заповнити бодай третину, то це би дало змогу краще почуватися тим людям, які тут працюють. Але не маємо права зібрати на стадіоні більше ста людей.
— Яка ситуація з футбольними матчами на «Арені Львів»?
— 3 вересня у нас заплановано матч Ліги націй УЄФА — між збірними України й Швейцарії. 27 серпня відбудеться нарада, після якої стане зрозуміло, яким чином провести цей матч. Наразі плануємо провести поєдинок Україна-Швейцарія без глядачів, бо УЄФА наразі забороняє присутність уболівальників. Матч транслюватиме телебачення.
Із львівськими командами Прем’єр-ліги, які у нас могли би потенційно грати, «Львовом» і «Рухом», ніяк не можемо домовитися про вартість проведення поєдинків. Ми погодилися опустити їм ціну нижче від можливої. Але ці футбольні клуби хочуть грати за умови, якщо оренда коштуватиме 150 тисяч гривень. Але їхня умова — щоб у цю вартість входили прибирання й охорона. Раніше такого не було: прибирання й охорона були за додаткову оплату. Це некоректна пропозиція. За таку суму оренди ми навіть на нуль не вийдемо! Залазити у ще більшу боргову яму не хочемо.
12 вересня у нас мав бути концерт групи «Без обмежень». Спочатку говорили про те, що частина глядачів зможе перебувати у чаші стадіону. Тепер це заборонили… Тож концерту не буде.
— «Арену Львів» досі офіційно не здано в експлуатацію…
— Введено в експлуатацію лише першу чергу стадіону — футбольний газон і чашу стадіону. Решту приміщень і все, що довкола арени, зокрема майданчики, електроосвітлення та близько ста різноманітних систем — не введено в експлуатацію. Фактично так стадіон не має права функціонувати. А люди не мають права сюди приходити на роботу. Якби, не дай Боже, щось трапилося, керівник стадіону нестиме серйозну відповідальність, у тому числі кримінальну… Про це усі знають на найвищому державному рівні. Скільки потрібно грошей, аби ввести в експлуатацію другу чергу стадіону «Арена Львів»? Спершу потрібно провести аудит та будівельну експертизу. Питання погоджено на рівні Кабміну. Тепер аудит і експертиза виглядають реальними.
— Чи вдалося до карантину замінити футбольний газон?
— Так. Газон — єдине, чим нам можна похвалитися. Футбольне поле з натуральної трави, але основа, на якій кріпиться трава, — штучна. Таке поле значно краще, ніж попереднє, бо міцне і надійне. Місячний бюджет утримання поля — плюс-мінус 100 тисяч гривень.