Передплата 2024 «Добра кухня»

Електромобілі стануть дешевшими

Парламент відмовився скасувати додаткові мита на імпорт, але зняв ввізні мита на електромобілі.

Імпортні товари не подешевшають. Попри обіцянки Кабміну скасувати додаткові мита на імпорт з 1 січня 2016 року, депутати вирішили, що додаткові 5-10% збори з імпорту державній казні не зашкодять.

Воно й не дивно, адже лише за півроку за рахунок додаткового збору з імпорту бюджет отримав 12,5 мільярда гривень. Відтак закон, яким мали скасувати ці мита, не отримав необхідної підтримки серед депутатів. Зате прихильникам електротранспорту пощастило — парламент таки скасував ввізні мита на електромобілі, хоча відмовився скасувати ще й ПДВ з продажу електрокарів.

Така “щедрість” законотворців може бути пов’язана з тим, що в Україну імпортують мізерну кількість електромобілів. За даними Мінекономрозвитку, за перші шість місяців цього року в Україні зареєстровано всього 231 електромобіль.

“Не варто сподіватись, що через скасування ввізного мита усі раптом пересядуть на електромобілі. Треба розуміти, що країна у нас велика, великі відстані, а інфраструктури для електромобілів немає — зарядних станцій вкрай мало, — каже президент Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко. — Попри це, скасування мита — це перший крок до енергонезалежності та до того, аби наші діти дихали чистим повітрям. Скасування ввізного мита означає, що вартість авто з електродвигуном знизиться десь на 12%. Якщо говорити про Nissan Leaf чи Renault ZOE, які коштують орієнтовно 20-30 тисяч доларів, вони стануть на 2-3 тисячі доларів дешевшими. Важливо, аби з’явились офіційні дилери цих авто. Адже якщо на ринок країни постачають не окремі автомобілі, а партії, то виробник адаптує їх до специфіки цього ринку. Скажімо, для автомобілів, які постачають в Україну, потрібен пакет “погані дороги”, посилена підвіска. Та й ніхто не триматиме склад запчастин для певної моделі, якщо знає, що їх — одиниці. Наприклад, у нас нема жодного офіційного дилера тої ж Tesla. У 90-х жодних офіційних імпортерів автомобілів в Україні не було. Всі іномарки сюди доставляли так звані “гонщики”. А якщо потрібна була якась запчастина, її знову ж таки треба було діставати через “гонщика” - сервісного обслуговування теж не було. Зараз схожа ситуація з електромобілями. Донедавна їх ввозили в Україну хіба що ентузіасти. Але популярність їх зростає, тепер важливо зробити ціни доступними — поступово розростатиметься й інфраструктура. Але на це потрібен час”.

10 гривень

У стільки, за оцінкою Мінекономрозвитку, обходиться зарядка електромобіля, якої вистачає на 100 кілометрів шляху. При цьому Tesla за годину в розетці зарядиться на 120 км ходу, а Nissan Leaf — на 40 км. Однак уже є моделі електромобілів з батареями, запасу яких вистачає на 400-500 кілометрів ходу.

Схожі новини