Не варто тягнути із радянських часів подібні нісенітниці про морози з москви
Почнемо сьогодні із виведення на чисту воду дурних стереотипів. Ви, певно, не раз чули, особливо раніше - "яка погода в москві, така буде й у нас" чи "у москві мороз, завтра і до нас прийде". Я цей міф розвінчую вже понад тридцять років і можете лишень уявити, як мені це, м'яко кажучи, набридло чи як я від цього втомилася
Проте професійна відповідальність не має таких категорій, як "втомилась", "набридло" чи "задовбало".
І в метеорології нема такого поняття чи явища, як московська повітряна маса, хоча я й не здивуюсь, якщо вони таке уявляють собі. Подібними відхиленнями ми тут не займаємося, це - до інших спеціалістів.
А ми почнемо з того, що місто москва, це в атмосферному масштабі - маленька цяточка, і вона ну ніяк не може впливати на погоду сусідньої території при північно-східних повітряних потоках.
Коли, за прогнозами, до нас йде повітряна маса арктичного походження (як зараз це відбувається), то вона несе низьку температуру повітря чи морози із Арктики. Ця повітряна маса проходить величезну територію, тисячі кілометрів, і на її шляху таких москв (чи москвів, чи москов) в атмосферному стосунку - безліч.
З таким самим успіхом можна казати : «Яка погода в Хаммерфесті (Норвегія), така буде й у нас" або «Яка погода в Соданкюля (Фінляндія), така буде завтра й у нас" або "оце морози вдарили у Ню-Олесунні (Норвегія) - скоро й до нас прийдуть".
Цей перелік можна продовжувати, все, що потрапляє у повітряний потік арктичного походження, який переміщується в напрямку території України, все можна тулити у подібний стереотип.
Хіба що, погодьтеся, Ню-Олесунн звучить значно приємніше, ніж москва.
Принагідно скажу, що Ню-Олесунн є найпівнічнішим у світі постійним громадським поселенням.
І не важливо, скільки там населення (близько 30-ти чоловік, часом до 120, через дослідників), живуть собі люди і люблять свій найпівнічніший Ню-Олесунн.
Тому, будь ласка, не варто тягнути із радянських часів подібні нісенітниці про морози з москви.
Тим паче, що переважаючим повітряним потоком для України, за кліматичною статистикою, є західний, тобто, із географічного заходу.
Морози в Україні ще пощипаються до кінця тижня. Підвищення температури повітря до комфортних градусів, до відчутного тепла, в Україні передбачається з 24-го лютого. Будемо казати: "О! Потепліло у Секешфегерварі, завтра потепліє й у нас!"