Анджей Дуда сплутав «святе з грішним»…
«Людяна» реакція деяких впливових європейських політиків на загибель в авіакатастрофі президента Ірану Ібрагіма Раїсі вкотре продемонструвала їхню фарисейську суть, цинізм і подвійні стандарти
Першим на смерть іранського терориста відреагував президент Європейської ради Шарль Мішель. Дозволив собі висловити «щирі співчуття від імені усього ЄС». Далі більше — глава
І це, на жаль, не вперше, коли, здавалось би, хранителі цивілізаційних цінностей через бажання бути «святішими за Папу Римського» розмивають межу між добром і злом. Пригадую, щось подібне було, коли 2016 року на 91-му році життя помер кубинський комуністичний лідер Фідель Кастро. Тоді керівники багатьох країн, які сповідують демократичні цінності, також «перейнялися» смертю кривавого диктатора — і наввипередки висловлювали співчуття та писали компліментарні панегірики. Серед них були і президент США Барак Обама, і президент Франції Франсуа Олланд, і прем’єр Канади Джастін Трюдо. Олланд назвав Кастро «великою фігурою ХХ століття», Трюдо — «легендарним революціонером, який надзвичайно покращив якість освіти та медицини…». При цьому усі ці «гуманітарії», що так співчутливо оплакували смерть тирана, не згадали про тисячі жертв, яких той замордував заради «революційної доцільності».
Така лицемірність і безпринципність лідерів демократичних країн призводить до моральної ерозії. І ось наслідки — тепер оплакують чергового тирана, душогуба, терориста. Їм, бачите, його шкода, вони «глибоко зворушені»… А тисяч знищених іранців вам, добросердечні й «глибоко зворушені» європейські чиновники, не шкода? Це їм треба було висловлювати співчуття, коли за рішенням Ібрагіма Раїсі, який свого часу був і прокурором, і суддею, відправляли на страту тисячі людей, зокрема жінок.
Але найбільше вразив президент Польщі Анджей Дуда, який не лише висловив співчуття Раїсі, а й порівняв його смерть із авіакатастрофою під Смоленськом, у якій 2010 року загинув тодішній президент Польщі Лех Качинський. Тому Анджей Дуда «з особливим розумінням приєднується до близьких загиблих та іранського народу в молитві та скорботі»…
Це вже плювок не лише у загальнолюдські й демократичні цінності, проти яких кривавими методами завзято боровся «тегеранський різник» (саме таким є прізвисько Раїсі, який перебував під санкціями США), а й у пам’ять колишнього президента Польщі. Це як порівняти святе з грішним! Звісно, Лех Качинський не був святим (хоча після трагічної загибелі за вкрай загадкових обставин у самій Польщі його статус наблизився до канонічного), але Раїсі був грішником без жодних застережень. І Дуда ставить поруч двох людей з кардинально протилежним бекґраундом, повністю знецінюючи Леха Качинського.
Практика закривати очі на злодіяння історичних постатей, які відійшли у вічність, не просто порочна, вона, по суті, легітимізує і підживлює зло. Зло, яке щоразу буде відроджуватися…