Чого не врахував путін, коли приймав рішення про повномасштабне вторгнення?
Чи дозволить наша армія і західні партнери залишити росії окупований «коридор» у Крим, сам Крим і окуповані території Донеччини і Луганщини?
- Бажання українців захищати свою землю;
- ефективності військового командування в Україні;
- успіху Байдена у знятті суперечностей між США та ЄС і бажання підтримати Україну;
- єдності у ЄС у засудженні росії і підтримці України.
Але варіант такого розвитку у росії допускали. Тому від початку озвучували декілька варіантів розвитку війни. Залежно від успіхів росія розглядала наступні варіанти, які б вони вважали перемогою:
- або вийти на кордони Донецької і Луганської областей;
- або окупувати територію для створення сухопутного коридору у Крим;
- або окупувати Лівобережжя;
- або окупувати територію включно з центральною Україною без Галичини;
- або взяти Київ, встановити маріонетковий режим і повністю контролювати усю країну.
Про всі ці сценарії перед війною активно писала преса, посилаючись на дані американських, британських, а то й естонських спецслужб.
Єдина відмінність полягала в тому, що через зраду, недалекоглядність у Києві та невірну оцінку стану українського суспільства і армії росіяни вирішили, ніби можуть собі дозволити змінити плани і зайти з максимуму: взяти Київ і відразу почати окуповувати усю країну.
Коли це не вдалося, вивід військ з Херсонського плацдарму був лише питанням часу.
Тим більше, ЗСУ лише активно підштовхували до такого рішення, знищуючи шляхи сполучення й усю логістику російського окупаційного угруповання на Херсонщині, і це посилювалося непрогнозованим путіним спротивом значної частини місцевого населення.
Якщо не можна окупувати Миколаїв, Одесу, далі Винницю, то утримувати Херсон немає жодного сенсу.
Тому вихід окупантів з Херсону цілком логічний.
Що далі? Питання просте: чи дозволить наша армія і західні партнери залишити росії окупований «коридор» у Крим, сам Крим і окуповані території Донеччини і Луганщини?
З точки зору логіки — не повинні. Але ми не знаємо, які геополітичні резони можуть рухати Сполученими Штатами і їхніми союзниками. Разом з тим ЗСУ зараз мають досвід, зброю, міжнародну підтримку і можливості звільнити усі окуповані території включно з Кримом.
Єдине, що може зараз підтримати російського агресора, — це допомога Китаю. Але у такому разі Китай втратить усі основні ринки збуту, вб‘є власну економіку, що є занадто великим ризиком заради ефемерних цілей. Про це і говоритимуть на полях саміту G20 Джозеф Байден і Сі Дзіньпін. З путіним уже давно ніхто і ні про що говорити не бачить сенсу.