Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Світова бензоколонка зачиняється

Згортання справ займе певний, але не надто довгий час

Санкції не працюють? Нічого подібного

Спочатку накрили імпорт. Він упав на 90%. Розумники зраділи: у нас профіцит зовнішньоторговельного балансу, у нас рубль зростає! Аж тут — ба-бах. Наразі санкції починають знищувати експорт, насамперед енергоносіїв, які здебільшого і годують російський бюджет. Це складніше, ніж ударити по імпорту, потребує підготовки та більше часу.

Проте світова бензоколонка таки закривається. Захід переважно відмовляється від російської нафти протягом місяців, від газу планував відмовитися протягом найближчих кількох років, проте кремль своїм шаленим газовим шантажем сам змушує зробити це набагато раніше.

Більшість доходів від експорту енергоносіїв росія отримувала на Заході

Китайський та інші азіатські ринки не потребують таких обсягів. Тим більше, планує збільшити видобуток нафти Саудівська Аравія та деякі інші країни-експортери. А тут ще рішення G7 про граничну ціну - 45 за барель російської нафти наспіє.

Захід фактично офіційно оголосив, що припиняє робити гешефти з росією, принаймні при цьому режимі. Згортання справ займе певний, але не надто довгий час.

Десь максимум за рік від світової бензоколонки не залишиться каменю на камені. Чим торгуватимуть? Матрьошками, лаптями чи балалайками?

Джерело

Схожі новини