Ситуація в Східній Європі насправді дуже напружена
Що повинна зробити українська влада
Відповідей і чітких сигналів немає. Реакція багатьох основних гравців аморфна. І це дозволяє Путіну далі шантажувати, нарощувати сили та влаштовувати бійню. Влада Зеленського традиційно мовчить.
/wz.lviv.ua/images/blogs/2021/11/karta.jpg)
Пам"ятаєте, протягом двох тижнів, коли вся західна преса говорила про накопичення російських військ, спочатку Данілов, а потім прессекретар Нікіфоров казали «це все брехня», «нічого немає».
Останнє повідомлення від Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) із посиланням на звіт Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ:
Цитую. «…зафіксували 97 одиниць бронетанкового та артилерійського озброєння збройних формувань Російської Федерації, розміщених як з порушенням ліній відведення, так і поза межами визначених районів зберігання…».
Це мова йде про техніку на окупованих територіях. Там її також підтягнули до лінії фронту. Вже мовчу про переміщення військ.
Ще один «фронт» — це Польща. Там озброєні білоруські (читайте РОСІЙСЬКІ) силовики прибувають до польсько-білоруського кордону у районі пропускного пункту Кузьниця.
Яка є гарантія, що таке ж саме не готується на українсько-білоруському кордоні?
І до речі, сьогодні Лукашенко попросив Росію розмістити свої «Іскандери» вздовж кордону, в тому числі й українського. Все це свідчить про те, що Україні треба бути готовою до розвитку будь-яких подій.
Що ми маємо зараз робити:
- політично влада мала б робити все, щоб світ не мовчав. Говорити з усіма. Підтримувати Польщу та Литву.
- військово. Бути готовими до розвитку подій як на білоруському кордоні, так і по всьому кордону з РФ.
- інформаційно. Замість кварталів та нікчемного каналу «Дом» пояснювати людям, говорити про ситуацію. Інформувати світ.
Але чи здатна це все робити влада Зеленського? Впевнений, що ні.
Тому робити доведеться це нам з вами. Тримаймось і будьмо напоготові.