Де живцем горіли майданівці, смажать курчат
Для бізнесу гроші навіть кров’ю не пахнуть
У річницю Революції гідності столичний Будинок профспілок знову став «героєм» скандалу. У будівлі, де у лютому 2014-го у вогні гинули люди, відкрили ресторан фастфуду. Відвідувачам пропонують поласувати свіженькою смажениною. Це вже навіть не цинізм, а щось, що взагалі у голові не вкладається.
Не вкладається тим, для кого пам’ять про Майдан не красиві слова чи порожній звук. А ось ділкам, для яких мірило гідності — гроші, все одно: хоч цвинтар під бізнес закатати, хоч окроплене кров’ю місце на харчевню перетворити. Для таких «макдаків» нічого святого, крім купюр, немає. Для них що «Ікони революції» замалювати (аби не псували фасад меблевого бутика), що курчат смажити там, де люди живцем горіли, — раз плюнути.
Ще до реставрації понівеченого пожежею Будинку профспілок не дійшло, а підприємливі циніки вже примірялися, як вигідніше освоїти цінні квадратні метри у центрі столиці. Не дивно, що «обпечену» будівлю взялися стахановськими темпами відновлювати. Так старалися, що і старе відновили, і нове надбудувати встигли (за принципом: площі у такому вигідному місці забагато не буває). Причому надбудова виявилася незаконною. Після розголосу історії, яка викликала обурення не лише киян, зайву конструкцію знесли.
Були і спроби облаштувати у Будинку профспілок харчевні. Перша — 2015 року. Заклад відкрився, але протримався недовго — з’їхав (власник зрозумів, що переїзд обійдеться дешевше, ніж «хронічно» розбиті вітрини і розмальований написами фасад). Наступного року у будівлі відкрили кафе «Каратель». Але ні назва, ні патріотичне меню, ні реклама закладу як затишного кутка для атовців (цим бізнесмени сподівалися «заколисати» обурених) не допомогли.
І ось — дубль третій. Ресторан фаст-фуду. Схоже, орендодавці вирішили діяти нахрапом: не простоювати ж таким цінним «квадратним метрам» без діла. На реставрацію витратилися — треба відбивати вкладене. Річ у тім, що Федерація профспілок України, у власності якої і значиться будівля, 30 відсотків площі «відписала» компанії «ІТТ-Нерухомість». Це і є той інвестор, який «пожертвував» на реставраційні роботи. Реставрація — в обмін на «квадратні метри» у Будинку профспілок. Тож тепер інвестор може розпоряджатися отриманою за договором площею (а це — близько 5,5 тисячі кв. м) на свій розсуд. Що і робить, здаючи приміщення в оренду.
Тільки смажені кури у такому місці — це вже занадто! Після «теплого прийому» (з палаючими шинами і написами на фасаді), який влаштували фастфудівському закладу обурені, залишається лише гадати, скільки «проживе» у Будинку профспілок цей ресторан і що наступним з’явиться на його місці. Навіть відкритий у цій же будівлі Музей Майдану не совістить тих, хто взявся смаженину на крові подавати. Як і тих, кому ця смаженина до горла лізе.