Передплата 2024 «Добрий господар»

«Гіпопотамів Ескобара» уже майже дві сотні… Тварин, що розплодилися в Колумбії, стерилізують

А частину бегемотів, предків яких завіз до країни наркобарон, «депортують»

Колумбійський наркобарон Пабло Ескобар роками збирав у своєму маєтку екзотичних тварин, зокрема бегемотів. Які тепер нівроку розплодилися... Фото themorningnews.com
Колумбійський наркобарон Пабло Ескобар роками збирав у своєму маєтку екзотичних тварин, зокрема бегемотів. Які тепер нівроку розплодилися... Фото themorningnews.com

Влада Колумбії має великий клопіт із популяцією… бегемотів. Загалом, ці велетні у Південній Америці не водяться. Але у 1980-х роках знаменитий наркобарон Пабло Ескобар завіз до Колумбії чотири особини з Африки. Зараз їхнє потомство налічує уже близько 170 особин. У Південній Америці гіпопотами природних ворогів не мають, тож почуваються зовсім незле…

Легендарний (навіть фільми про нього зні­мають) наркоторговець Пабло Ескобар, уби­тий 30 років тому в Медельїні під час масш­табної операції правоохоронців, мав великий маєток — площею понад 20 квадратних кіломе­трів. Однією з пристрастей Ескобара були ек­зотичні тварини, яких той привозив до Колум­бії з усього світу й тримав у своєму маєтку «на волі». Там жили, зокрема, жирафи, тигри й ан­тилопи, а також бегемоти, чотири особини яких Ескобар привіз із далекої Африки.

Після смерті Ескобара обслуга маєтку розбі­глася, і гіпопотами вибралися за межі обійстя. У природних умовах Колумбії цим тваринам сподобалося, тож бегемоти почали активно розмножуватися. Через деякий час колумбій­ський уряд визнав гіпопотамів інвазивним ви­дом, який псує довкілля й може знищити місце­ву екологічну систему. А також завдати шкоди людям: «бегемоти Ескобара», як їх називають у ЗМІ, регулярно нападають на людей…

Нарешті чиновникам міністерства природи Колумбії урвався терпець, і вони оголосили про програму стерилізації гігантських тварин, яка має стати першим кроком на шляху до контро­лю за популяцією «гіпопотамів Ескобара».

Як інформує Associated Press, у рамках про­грами, яка стартує наступного тижня, щороку будуть стерилізувати 40 бегемотів. Це досить дорога процедура (стерилізація однієї тварини коштуватиме уряду Колумбії близько 9800 до­ларів США), до того ж ризикована, бо алергіч­на реакція гіпопотама на наркоз може призвес­ти до смерті тварини.

Утім, самою лише стерилізацією не обійти­ся. Популяція колумбійських бегемотів зростає надто швидко… Зараз уряд Колумбії веде пе­реговори з іншими країнами, зокрема з Мек­сикою і Філіппінами — щодо можливого пере­везення туди певної кількості гіпопотамів. А близько 60 «бегемотів Ескобара», планує уряд Колумбії, можуть невдовзі опинитися в Індії. Нарешті, офіційна Богота не виключає також евтаназії (присипляння) гіпопотамів. Однак та­кий захід розглядають лише як крайній.

За оцінками колумбійської влади, якщо у процес не втрутитися, то до 2035 року попу­ляція «гіпопотамів Ескобара» зросте до тисячі особин.